Α΄ Κατηγορία: Ο Ξενοφών πέρασε με Πάρη από το Σκουροχώρι κι έπιασε κορυφή-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 05-02-2024 | Συντάκτης:

Ο Ξενοφών πέρασε νικηφόρα από την έδρα του Λ. Αστέρα στο Σκουροχώρι με σκορ 0-1, προσπέρασε την Θύελλα και ανέβηκε στην κορυφή της βαθμολογίας της Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορίας, στο +1 από την ομάδα του Πύργου. Χρυσός σκόρερ ο «κανονιέρης» Πάρης Κωνσταντόπουλος, που πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 67΄ κι έφτασε τα 12 στο πρωτάθλημα.

Η ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου είχε αρκετές φάσεις κυρίως στο α΄ ημίχρονο με τους Κρίκο, Μπακατσέλο και ακυρωθέν γκολ του Τσίγκρηλα, αλλά και δοκάρι στις καθυστερήσεις του α΄ μέρους με τον Σκοζάι. Ο Λ. Αστέρας στα τελευταία λεπτά προσπάθησε να ισοφαρίσει αλλά μια κεφαλιά του Νικολόπουλου κι ένα σουτ του Μακρή από καλή θέση δεν βρήκαν στόχο.

Λ. Αστέρας: Βυθούλκας, Τζέμος (70΄ Δ. Σταματελάτος), Βαγγόπουλος, Ντ. Κύτταρης, Μπ. Κύτταρης, Χαραλαμπόπουλος, Παπαγεωργίου, Νικολόπουλος, Ν. Σταματελάτος (46΄ λ.τρ. Μακρής), Σέφα, Τραμπαδώρος (60΄ Βασιλακόπουλος).

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Γαλανόπουλος, Διαμαντόπουλος, Αναμουρλίδης, Κολόκας, Σκοζάι, Κωνσταντόπουλος (90+΄ Τ. Κουτσογιαννάκης), Κρίκος (59΄ Αστερόπουλος), Τσίγκρηλας, Διονυσόπουλος, Μπακατσέλος (66΄ Δρακόπουλος).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τρίτη.