Εύκολη επικράτηση…

Ημερομηνία: 13-03-2017 | Συντάκτης:

xenofon

Ξενοφών– Ηλειακός Λεχαινών 3 – 0

Ο Ξενοφών Κρεστένων νίκησε 3-0 τον Ηλειακό Λεχαινών και παρέμεινε στο -6 από τη δεύτερη θέση,  την οποία κατέχουν η Νίκη Τραγανού και η Δόξα. Η ομάδα του Ντίνου Παναγιωτακόπουλου άνοιξε το σκορ μόλις στο 3ο λεπτό με τον Μπάρκα μετά από ασίστ του Αναμουρλίδη. Στο 35΄ ξανά ο Δημήτρης Μπάρκας, μετά από νέο συνδυασμό με τον Αναμουρλίδη, έκανε το 2-0,  ενώ πέντε λεπτά μετά ο Μιλοσέφσκι είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο β΄ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 70΄ ο Πάρης Κωνσταντόπουλος σημείωσε το 3-0 μετά από πάσα του Δημάκη, ενώ ο Ηλειακός,  που αγωνίστηκε με αρκετές απουσίες,  είχε δοκάρι στο 78΄ με τον Παναγόπουλο.

Ξενοφών: Κουτρουμπής, Μυλωνάς, Πλατανίτης (55΄Ζαπάντης), Τσάμπρας, Παναγόπουλος, Αναμουρλίδης, Μπακατσέλος, Δημάκης , Μπάρκας, Μιλοσέφσκι (70΄Δαβουρλής), Κωνσταντόπουλος.

Ηλειακός: Βώσσος, Σταματόπουλος, Στριγγάς, Κουρής Ν. , Παπαστεργίου(46΄ Μαράτος), Τριτάρης (78΄Παναγιωτόπουλος Δ. ), Μπάχα, Σώκαλης (80΄ Κεφαλίδης), Μουσερής , Παναγόπουλος, Παναγιωτόπουλος Ν..