Ηλειακός Λεχ. – Προοδευτική 2-0

Ημερομηνία: 28-11-2016 | Συντάκτης:

proodeutiki

Πιο ουσιαστικός ο Ηλειακός

Ο Ηλειακός Λεχαινών με δύο τέρματα στο β΄ ημίχρονο έκαμψε την αντίσταση της σκληροτράχηλης Προοδευτικής. Στο α΄ μέρος, οι δύο ομάδες δημιούργησαν αρκετές φάσεις αλλά οι Κόστα, Παναγόπουλος από τη μια και Νικολετάκης, Παντελής από την άλλη, δεν κατάφεραν να σκοράρουν. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55΄ ο Σταθόπουλος απέκρουσε εντυπωσιακά σουτ του Κόστα στο «Γ» και στο 60΄  ο Διαμαντής Παναγόπουλος έκανε το 1-0 με σουτ. Στο 80΄ ο Τσουκαλάς, μετά από γύρισμα του Παναγιωτόπουλου, σφράγισε τη νίκη για τους «γαλάζιους καβαλάρηδες».

Ηλειακός: Βόσος, Σταματόπουλος (60΄ Μαράτος), Κόστα, Στριγγάς, Μουσερής, Τριτάρης, Μπάχα, Γκούσκος (55΄Κόλα), Παναγόπουλος (85΄ Κεφαλίδης), Τσουκαλάς, Παναγιωτόπουλος.