Ηλειακός Βαρθολομιού-Ατρόμητος Καβασίλων 1-2: Τον έριξε στα μπαράζ

Ημερομηνία: 24-04-2017 | Συντάκτης:

Ο Ατρόμητος Καβασίλων, παρότι αδιάφορος βαθμολογικά, νίκησε στο Βαρθολομιό 2-1 τον Ηλειακό και τον οδήγησε οριστικά στα μπαράζ παραμονής.

Στο 3ο λεπτό ο Λόξας έκανε το 0-1 και στο 30΄ ο ίδιος παίκτης είχε μεγάλη ευκαιρία για το 0-2. Στην επανάληψη ο Ηλειακός πίεσε για την ισοφάριση και αφού έφτασε κοντά στο γκολ με τον Ράλλη και τον Βαγγελάκο, έφερε τελικά το παιχνίδι στα ίσα στο 79΄ με ατομική προσπάθεια και σουτ του Ράλλη. Στο 87΄ όμως, σε αντεπίθεση του Ατρόμητου, ο Μαργαρώνης έκανε τη σέντρα από αριστερά και ο Καφούσιας με κεφαλιά  διαμόρφωσε  το τελικό 1-2.

Ηλειακός Β.: Δούρος, Α. Βούρτος, Βαγγελάκος (75΄ Ζωγόπουλος), Πουλής, Σακκάτος, Γκίνης, Μπακογιάννης, Καραγιάννης, Μαγκαφάς, Ράλλης, Καλλιβωκάς.

Ατρόμητος Κ.: Αντωνόπουλος, Χατζηγιάννης, Μαργαρώνης, Κωστόπουλος, Μενίκου, Τσάμης, Παπαδόπουλος Α. (55΄ Αντωνάτος), Παπαδόπουλος Ι. (λ.τρ. 75΄ Ν.Μενίκου), Καφούσιας (89΄ Γερασιμόπουλος), Μπουρούκης, Λόξας.