Δόξα Ν.Μ.-Αίας 6-0: Δεύτερη με εξάρα

Ημερομηνία: 02-05-2017 | Συντάκτης:

Η Δόξα Ν. Μανολάδας  σφράγισε τη 2η θέση συντρίβοντας με 6-0 τον αδύναμο Αίαντα και θα αντιμετωπίσει στα πλέι – οφ τη Νίκη Τραγανού με πλεονέκτημα έδρας. Η ομάδα του Γιώργου Λαγού προηγήθηκε μόλις στο 5’ με τον Καζαντζή ενώ στο 35’ ο Μηλαδόπουλος έκανε το 2-0.

Στο 38’ με το δεύτερο προσωπικό του τέρμα ο Καζαντζής έγραψε το 3-0 που ήταν και σκορ ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Αντωνόπουλος στο 55’ ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 4-0 και στο 61’ ο Παρασκευόπουλος έκανε πέντε τα τέρματα της ομάδας του. Το τελικό 6-0 διαμόρφωσε στο 75’ ο τερματοφύλακας Άγγελος  Κανελλόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι.

Δόξα: Κανελλόπουλος, Σιούλας (30’Μπάμιατζης), Αυγερινός, Κ.Στ. Δημητρόπουλος (46’ Παρασκευόπουλος), Σοφιανόπουλος, Καταβάτης, Κ.Π. Δημητρόπουλος , Καζαντζής (57’ Νεκίτι), Αντωνόπουλος, Λιβάνης, Μηλαδόπουλος

Αίας: Γελαδάς, Λούρμπας, Μόττας, Τσουραπάς, Γιαρικάνης, Αθανασακόπουλος (60’ Τσέλα), Κότσαλης, Δημητρίου, Τσώλος, Λογώνης, Κατσανάκης.