Α1 ΕΣΚΑΗ: Νίκη-ανάσα για Ολυμπιονίκη

Ημερομηνία: 26-03-2018 | Συντάκτης:

O Ολυμπιονίκης νίκησε 68-64 την Απολλωνιάδα στο κλειστό της Αρχ. Ολυμπίας και σε συνδυασμό με την ήττα της Ζακύνθου, μείωσε την απόσταση στον ένα βαθμό από την 11η θέση που ισοδυναμεί με παραμονή, ανεξαρτήτως του τι θα γίνει στη Γ΄ Εθνική.

Η ομάδα της Αρχ. Ολυμπίας έχανε με 6 πόντους στο ημίχρονο, έφερε το παιχνίδι στα ίσα στο γ΄ δεκάλεπτο και στην τελευταία περίοδο με επιμέρους σκορ 19-13 έφτασε στη μεγάλη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 21-17, 33-39, 49-51, 68-64.

Ολυμπιονίκης: Κριτσέλης 10, Κόλλιας, Βασιλειάδης 17 (3), Ζωγόπουλος 22 (2), Σαλάι 2, Θεοδωρόπουλος 8 (2), Σακελλαρίου 9 (1), Γεωργιόπουλος, Ρουμελιώτης, Λαμπρόπουλος, Τροχανάς, Στούκας.

Απολλωνιάδα: Ερμείδης 16 (1), Παπαφωτίου 10 (2), Κασπίρης 13 (1), Κουρεπης 14 (1), Α. Μπαζίνας 3, Π. Μπαζίνας 5 (1), Παπανδρεόπουλος 2, Αζης 1, Νιαρος, Κυριαζής, Σταθόπουλος, Μητρόπουλος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Τετάρτη.