Νίκη Τραγανού-Ατρόμητος Καβασίλων 5-0: Πέντε γκολ σε 17 λεπτά…

Ημερομηνία: 26-02-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”53456″ img_size=”full”][vc_column_text]H Νίκη Τραγανού παίζοντας με αρκετούς παίκτες που είχαν λίγα λεπτά συμμετοχής στο πρωτάθλημα, επιβλήθηκε με 5-0 του Ατρόμητου Καβασίλων, το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο Τραγανού. Μέχρι το 17ο λεπτό, οι «μπλε» είχαν πετύχει και τα πέντε γκολ, με τον Γεωργιόπουλο να σκοράρει δύο φορές, ενώ από ένα γκολ πέτυχαν οι Νίκος Κολοτούρος, Καλογερόπουλος και ο 17χρονος Δημήτρης Ανδριόπουλος. Στο 88΄ ο 17χρονος Κονταλής αστόχησε σε πέναλτι. Το «βάπτισμα του πυρός» πήραν και δύο νέα παιδιά από την Ακαδημία της Νίκης, οι 16χρονοι Κολώτσης, Γιαννακόπουλος. Ο Ατρόμητος είχε για πρώτη φορά στον πάγκο τον Δημήτρη Φερέτο, μετά την αποχώρηση του Γιώργου Γεωργακόπουλου, λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων στην Κύπρο.

Νίκη Τρ.: Ρούνης, Χ. Κολοτούρος (40΄ Κολώτσης), Κασσιανός, Μπελεκούκιας (34΄ Κονταλής), Σαραντούλιας, Βουρτσάνης, Στ. Κολοτούρος, Καλογερόπουλος, Ανδριόπουλος, Γεωργιόπουλος, Ν. Κολοτούρος (46΄ Γιαννακόπουλος).[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]