Επέστρεψε στις νίκες ο Κένταυρος

Ημερομηνία: 22-12-2016 | Συντάκτης:

aias

Αίας – Κένταυρος Μ.  0-2

Ο Κένταυρος Μαγούλας επέστρεψε στις νίκες κόντρα στον Αίαντα Γαστούνης, χθες στο γήπεδο Καβασίλων. Η ομάδα του Παπαζώη απείλησε δύο φορές στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Σάκη και Παρασκευά Στροφύλλα, ενώ αυτή του Σπύρου Καζάκου έχασε τετ-α-τετ με τον Κουλούρη στο τελευταίο λεπτό του α΄ ημιχρόνου. Στο β΄ ημίχρονο ο Κένταυρος συνέχισε να έχει την υπεροχή, η οποία καρποφόρησε στο 52΄ με προβολή του Τσιάκα, μετά από προσπάθεια του Σάκη Στροφύλλα στο κάθετο δοκάρι  (0-1). Στο 65΄ ο Σάκης Στροφύλλας σφράγισε τη νίκη της ομάδας του με σουτ μέσα από την περιοχή.

Αίας: Τσαμπάς, Καλαρίτης, Γεωργόπουλος (80΄ Κατσανάκης), Παπαστεργίου, Δημητρίου, Βυθούλκας, Κώστας, Πυρομάλλης, Αλεξόπουλος, Λούρμπας (60΄ Ρόι), Κουλούρης.

Κένταυρος: Παναγόπουλος, Αβραμόπουλος, Τσιτσιρόπουλος, Κλειδέρης, Μπαλαούρας, Καρβουνιάρης, Κλάδης, Τσιμάνης (81΄ Σταυρόπουλος), Σ. Στροφύλλας, Π. Στροφύλλας (89΄ Καραγκούνης), Τζόλος (46΄ Τσιάκας).