Βόλεϊ/Κόροιβος: Νίκη 3-0 επί του Θησέα

Ημερομηνία: 27-03-2017 | Συντάκτης:

koroivos-volley

Ο Κόροιβος νίκησε 3-0 σετ τον Θησέα Πατρών, χθες στο κλειστό της Αμαλιάδας, στον πρώτο ημιτελικό των πλέι-οφ της Β΄ Εθνικής και πήρε προβάδισμα 2-1 στις νίκες. Την προσεχή Τετάρτη θα παίξει στην Πάτρα (8.30μ.μ.-«Δ. Τόφαλος»)  για τον 2ο ημιτελικό και αν επικρατήσει των Αχαιών, θα φτάσει τις τρεις νίκες και θα πάρει το εισιτήριο για τους τελικούς, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει τον Α.Ο. Αιγιαλέων, που τερμάτισε πρώτος στην κανονική περίοδο. Οι κυανόλευκοι των Ανδρέα Γκρουμούσα-Γιώργου Σωτηρόπουλου, πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση και πήραν εύκολα και τα τρία σετ. Τον αγώνα παρακολούθησαν 250 περίπου φίλαθλοι, που έσπρωξαν τον αμαλιαδίτικο σύλλογο στη νίκη.

Τα σετ: 25-18, 25-19, 25-20.

Κόροιβος: Στ. Παναγιωτάρας, Μαυροειδής, Σωτηρόπουλος, Παπαθεοδώρου, Φ. Παναγιωτάρας, Μιχόπουλος, Π.Α. Παναγιωτόπουλος (λ). Αγωνίστηκαν και οι  Γκρουμούσας, Σπυρόπουλος, Π.Β. Παναγιωτόπουλος.