Βeach Volley: Πρόκριση στο Πανελλήνιο για Γκρίλλα-Μαζί και οι Διονυσόπουλος-Σωτηρόπουλος

Ημερομηνία: 02-08-2024 | Συντάκτης:

Διπλή εκπροσώπηση του Κοροίβου καθώς έχουν προκριθεί και οι Διονυσόπουλος-Σωτηρόπουλος O 17χρονος βολεϊμπολίστας του Κοροίβου, Τάσος Γκρίλλας, πήρε την 1η θέση στο τουρνουά Βeach Volley Regionals K19 της Ε.Σ.ΠΕ.Π., που διεξήχθη την Τρίτη στο “KONAN Sand Sports” στα Δεμένικα Αχαΐας και μαζί την πρόκριση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα beach volley. ΟΓκρίλλας, ο οποίος τη νέα σεζόν θα συνεχίζει να παίζει στον Πανιώνιο της Pre League, με υποσχετική από τον Κόροιβο, ήταν δίδυμο με τον  Αθηναίο Γιώργο Αρμάο (αθλητής του Παμβοχαϊκού)  και στον τελικό νίκησαν τον έτερο παίκτη του Κοροίβου Ασημάκη Διονυσόπουλο, που είχε συμπαίκτη τον Μάριο Κοκονίδη από την Καλαμάτα. Οι παίκτες πρόσφεραν πλούσιο θέαμα στον τελικό με το ζευγάρι Γκρίλλα-Αρμάου να επικρατεί με 2-0 σετ (21-11, 21-17). Οι Γκρίλλας-Αρμάος θα πάρουν μέρος στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley, στην ηλικιακή κατηγορία Κ19, που θα διεξαχθεί στις 10 Αυγούστου στο Λουτράκι.

Στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley, όμως, έχει προκριθεί κι ένα δίδυμο του Κοροίβου, οι Ασημάκης Διονυσόπουλος-Θανάσης Σωτηρόπουλος, που πριν δύο εβδομάδες πήραν την πρώτη θέση στο πρωτάθλημα Beach Volley Regionals K17 που διοργάνωσε η Ε.Σ.ΠΕ.Π. στο γήπεδο της Παναχαϊκής.  Έτσι, ο Κόροιβος θα έχει διπλή εκπροσώπηση στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Beach Volley στο Λουτράκι, μια στην Κ19 με τον Γκρίλλα και μια στην Κ17 με τους Διονυσόπουλο-Σωτηρόπουλο, γεγονός που αποτελεί επιτυχία.