Β΄ Κατηγορία: Επική ανατροπή το Λαμπέτι

Ημερομηνία: 14-10-2024 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιακός Λαμπετίου νίκησε 4-3 τον Πέλοπα Πελοπίου με τεράστια ανατροπή, το απόγευμα της Δευτέρας, στο ματς που έριξε την αυλαία της 3ης αγωνιστικής της Β΄ ATHANASOULIS JOHN DEERE Κατηγορίας. Η ομάδα του Γιάννη Κολόκα έχανε 0-3 στο 80΄ και πέτυχε 4 γκολ σε 14 λεπτά και επικράτησε με 4-3. Ο Πέλοπας προηγήθηκε 0-1 στο ημίχρονο με εύστοχο πέναλτι του Ίσα στο 40΄. Στο β΄ μέρος, στο 58΄ ο Βαβίλης έκανε το 0-2 και στο 80΄ ο Μαραγκός το 0-3.

Ο Ολυμπιακός μείωσε στο 81΄ με τον Σωτήρη Πανταζόπουλο σε 1-3, ο Πικέας στο 88΄ έκανε το 2-3 και ξανά ο Σωτήρης Πανταζόπουλος στο 92΄ ισοφάρισε 3-3. Ο Άγγελος Φώτης στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων χάρισε τη νίκη στην ομάδα του με 4-3! Αυτή ήταν η πρώτη νίκη για την ομάδα του Λαμπετίου στο πρωτάθλημα, ενώ ο Πέλοπας δεν έχει βαθμό ακόμα.