Β΄ Κατηγορία (πλέι-οφ): Στο κόλπο της ανόδου ο Διγενής-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 23-05-2024 | Συντάκτης:

Διεξήχθη σήμερα η προτελευταία αγωνιστική στα πλέι-οφ της Β΄ JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ Κατηγορίας. Ο πρωτοπόρος της βαθμολογίας Α.Ο. Μακρισίων έφερε ισοπαλία χωρίς τέρματα στην έδρα της Θύελλας Καρδαμά, κι έφτασε τους 12 βαθμούς. Στο 90΄ ο Παρασκευάς Στροφύλλας δεν μπόρεσε να νικήσει στο πέναλτι που εκτέλεσε τον γκολκίπερ της Θύελλας, Νίκο Τριχά (απέκρουσε).

Στο άλλο ματς, ο δεύτερος Διγενής Χαριάς νίκησε τον Πέλοπα στο Καράτουλα με 4-0 και μείωσε στους δύο βαθμούς την απόσταση από τον Α.Ο.Μ.. Έτσι, την τελευταία αγωνιστική στο μεταξύ τους παιχνίδι στα Μακρίσια θα κριθεί η 1η θέση και η άνοδος στην Α΄ Κατηγορία. Ο Α.Ο.Μ. βολεύεται και με ισοπαλία, ενώ ο Διγενής θέλει μόνο νίκη.

Στις καθυστερήσεις του α΄ ημιχρόνου ο Φώτης Φωτόπουλος με πέναλτι άνοιξε το σκορ για την ομάδα του Κώστα Σακέλλη. Στις αρχές του β΄ μέρος στο 48΄ o Τάκης Δούλος έκανε το 2-0 και στο 52΄ ο Ντίνος Δούλος το 3-0.  Το τελικό 4-0 διαμόρφωσε στο 75΄ ξανά ο Φώτης Φωτόπουλος.

Θύελλα Καρδαμά-Α.Ο. Μακρισίων  0-0

Διγενής Χαριάς-Πέλοπας  4-0