Β΄ Εθνική Γυναικών: Ήττα της Νίκης Τραγανού στην Ζάκυνθο-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 01-11-2021 | Συντάκτης:

Η γυναικεία ομάδα της Νίκης Τραγανού ηττήθηκε την Κυριακή 2-0 στη Ζάκυνθο από τη Δόξα Πηγαδακίων, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής στον 2ο Όμιλο της Β΄ Εθνικής.  Μια ήττα που δεν αντικατοπτρίζει την εικόνα του αγώνα, καθώς η Νίκη ειδικά στο α΄ μέρος είχε τον πλήρη έλεγχο του αγώνα. Η Δόξα πήρε προβάδισμα μόλις στο 4ο  λεπτό με αυτογκόλ και από κει και πέρα η ηλειακή ομάδα είχε τα ηνία του αγώνα και έκλεισε τις νησιώτισσες στο μισό γήπεδο, έχοντας αρκετές κλασικές ευκαιρίες για γκολ.

Στο β΄ ημίχρονο επικράτησε ο νόμος του ποδοσφαίρου καθώς με ένα απευθείας φάουλ της Λ. Γεωργακοπούλου ήρθε το δεύτερο γκολ για την Δόξα. Η Νίκη Τραγανού εξέφρασε παράπονα στους διαιτητές για μία-δύο φάσεις όπου η εξέλιξη θα μπορούσε να ήταν διαφορετική!

Δόξα Πηγαδακίων: Γρίβα Α., Βουτσινά, Χριστάνα (76′ Στήθου), Μόρφη, Καλαβρού, Τσιώρου, Λομποτέση, Γεωργακοπούλου Λ., Ζαφειροπούλου (62′ Παράσχη Μ.-76′  λ.τρ. Πετρουλή Α.) Γεωργακοπούλου Μ., Μακ Κόμπ (49′ Παράσχη Ι.).

Νίκη Τραγανού: Θεοδωροπούλου, Χρυσανθακοπούλου, Μιχαλοπούλου (75′ Ζησιμοπούλου), Κωστοπούλου, Γεωργοπούλου, Μαραζιώτη, Μπουσδούκου (75′ Βλαστού), Παναγοπούλου (52′ Λαμπροπούλου), Φεφλέ, Ζαγκλη, Χρυσανθακοπούλου.

Δόξα Πηγαδακίων-Νίκη Τρ.  2-0

Αμαζόνες-Πήγασος  0-1

Ικαρος Πετρωτού-Νέες Ατρομήτου 0-7

Εθνικός Καλ.-Ατρόμητος Ζαρ.  1-0