Β΄ ΕΣΚΑΗ: 13 στα 13 ο Υπερίων

Ημερομηνία: 11-03-2024 | Συντάκτης:

Ο Υπερίων Αμαλιάδας (αναπτυξιακή του Κοροίβου) για την 15η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΗ νίκησε εύκολα στο Κλειστό του Καράτουλα τον Πανωλενειακό με σκορ 48-69 και συνεχίζει να έχει το απόλυτο των νικών (13Χ13).

Η ομάδα της Αμαλιάδας πήρε από τα πρώτα λεπτά διψήφια διαφορά στο σκορ (10-25 στο α΄ δεκάλεπτο), την οποία αύξησε στο δεύτερο δεκάλεπτο (19-46). Στο β΄ μέρος το ματς απέκτησε διαδικαστικό χαρακτήρα… Οι έφηβοι του Γιώργου Λεβεντούρη προετοιμάζονται και για το Final -4 του πρωταθλήματος Εφήβων.

Επόμενο παιχνίδι για τον Υπερίωνα την Κυριακή 24 Μαρτίου με την Γ.Ε. Σκιλλούντος στην Αμαλιάδα, ενώ για τον Πανωλενειακό την ίδια μέρα στην Αμαλιάδα με την Ήλιδα.

Τα δεκάλεπτα: 10-25, 19-46, 33-56, 48-69.

Πανωλενειακός (K. Σκίπης): Κουζής 15, Μπούκλης, Γρίβας 12(2), Πυρομάλλης 5(1), Σπηλιωτόπουλος 2, Σκουφoς 14.

Υπερίων (Λεβεντούρης): Μουζάκης 16(2), Κοντόπουλος 5(1), Αλεξανδρόπουλος 29(2), Ράλλης 13(1), Καλοπίσης 2, Κινινής 4.