FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα σε Α2 και Β΄ Κατηγορία και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 08-01-2023 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

A2 JOHN DEERE ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΗΣ

Σάββατο 7/1

Διγενής Χ.-Πήγασος Πρ.        1-3

Προοδευτική – Θύελλα Κ.  1-1

Κυριακή 8/1

Κεραυνός Βρ. – Πρόοδος Σ.   2-2      

Ολυμπιακός Λ. – Κεραυνός Χ.  3-1               

Πελόπιο – Α.Ο. Κάστρου       1-1

Ατρόμητος Β.- Απόλλων Ν.Φ.  0-3   

Η βαθμολογία

(Σε 8 αγώνες)

Πήγασος  (24-3)   21

—————————-

Κεραυνός Χ.  (10-7)  15

Απόλλων Ν.Φ.  (17-9)  14

——————————-

Θύελλα Κ.  (17-9)  13

Α.Ο. Κάστρου (12-14) 11

Διγενής Χ.  (10-12)  9

Ατρόμητος Β.  (9-10)  8

———————————–

Προοδευτική  (13-19)   8

Πέλοπας Πελ.  (13-13)  6

Πρόοδος (6-8)  6

Ολυμπιακός Λ.  (6-9)  6

———————————

Κεραυνός Βρ.  (8-32)  2

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ολυμπιακός Λ. – Απόλλων Ν.Φ., Πήγασος Πρ.- Πρόοδος Σ. και Ατρόμητος Β. – Ολυμπιακός Λ..

Επόμενη αγωνιστική

Κεραυνός Β. – Διγενής Χ.      

Πρόοδος Σ. – Προοδευτική                

Πήγασος Πρ.- Ολυμπιακός Λ.                       

Θύελλα Κ. – Πελόπιο

Κεραυνός Χ.- Ατρόμητος Β.             

Απολλων Ν.Φ.- ΑΟ Κάστρου

Β΄ ΑΣΦΑΛΕΙΕΣ ΛΑΛΙΩΤΗΣ

1ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Αργοναύτης-Αγ. Δημήτριος  2-3

Αίολος-Δόξα Ελ.  1-3

Κυριακή 8/1

Ερμής Π.-ΠΑΟ Κακοβάτου  0-2

Ολυμπιακός Ζ.-Αλφειονίδα  5-0

Ερμής Πλ.-Ώλενα  1-3

Η βαθμολογία

(Σε 5 αγώνες)

Ώλενα (20-1) 15

ΠΑΟ Κακοβάτου (13-4) 13

Δόξα Ελαιώνα (16-5) 11

Ολυμπιακός Ζ.  (14-11)  7

Αγ. Δημήτριος (9-12)  7

Αίολος (14-8) 6

Ερμής Πύργου (6-10)  4

Αλφειονίδα (3-14) 2

Αργοναύτης (3-14)  1

Ερμής Πλατάνου (4-21)  1

*Εκκρεμεί ο αγώνας Αίολος-Αργοναύτης (11/1).

Επόμενη αγωνιστική

ΠΑΟ Κακοβάτου-Αίολος

Δόξα Ελ.-Αλφειονίδα

Αγ. Δημήτριος-Ερμής Πλ.

Αργοναύτης-Ερμής Π.

Ώλενα-Ολυμπιακός Ζ.

2ος Όμιλος

Σάββατο 7/1

Μυρσιναϊκός-Εθνικός Γ.  3-0

Κουρτέσι- Ν. Ατρόμητος  4-1

Κυριακή 8/1

Ίφιτος Κ.-Αετός Κ.  0-6

Αετός Αλπ.-Λέοντες  1-3

Άρης Δ.-Αγ. Γεώργιος αναβλήθηκε

Η βαθμολογία

(Σε 5 αγώνες)

Μυρσιναϊκός (14-2)  13

Ν. Ατρόμητος  (14-9)  9

Κουρτέσι  (7-3)  8

Άρης Δήμητρας (8-6)  8

Αγ. Γεώργιος  (9-4)  7

Λέοντες (10-9)  7

Εθνικός Γ.  (9-9)  6

Αετός Κέντρου (13-16)  4

Ίφιτος Κ.  (4-19)  3

Αετός Αλπ.  (6-17)  0

*Εκκρεμούν οι αγώνες Ίφιτος-Κουρτέσι (18/1) και Άρης Δ.-Αγ. Γεώργιος.

Επόμενη αγωνιστική

Εθνικός Γ.-Ίφιτος Κ.

Ν. Ατρόμητος-Αετός Κ.

Λέοντες-Κουρτέσι

Αγ. Γεώργιος-Μυρσιναϊκός

Άρης Δ.-Αετός Αλπ.


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος