FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες

Ημερομηνία: 05-01-2020 | Συγγραφέας:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

ADEDALOS SECURITY

Σάββατο 4/1-Ώρα 3μ.μ.

Αστέρας Αμαλ.-Δόξα Ν.Μ.  0-2

Προοδευτική –Αίας Γ.  0-0

Κυριακή 5/1-Ωρα 3μ.μ.

Ηλειακός Βαρθ.-Αλφειός  1-5

Νίκη Τρ.-Ξενοφών  2-1

Κουρτέσι -Ολυμπιάδα  2-0

Ν. Κόροιβος -Πέλοπας  1-3

Πελόπιο -Ολυμπιακός Σαβ.  2-4

 

Η βαθμολογία
(Σε 14 αγώνες)

Αίας Γαστούνης 42-6 36

Δόξα Ν.Μ. 33-12 33

Αστέρας Αμ. 24-16 26

Ξενοφών 29-16 25


Νίκη Τρ. 21-11 24

Αλφειός 20-12 24

Ολυμπιακός Σαβ. 25-18 23

Πέλοπας 10-15 16

Ηλειακός Β. 17-19 16

Προοδευτική 15-21 15


Ολυμπιάδα 15-23 13

Κουρτέσι 14-34 9


Πελόπιο 22-43 8

Ν. Κόροιβος 11-53 4

 

Επόμενη αγωνιστική

Ολυμπιακός Σαβ.-Αίας Γ.

Πέλοπας -Πελόπιο

Ολυμπιάδα -Προοδευτική

Ξενοφών -Ν.Κόροιβος

Αλφειός -Κουρτέσι

Δόξα Ν.Μ.-Νίκη Τρ.

Αστέρας -Ηλειακός Β.

 

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 4/1-Ώρα 3μ.μ.

Ηλειακός Λ.-Πρόοδος  5-0

Θύελλα -Α.Ε. Πηνείας  3-0

Κυριακή 5/1-Ωρα 3μ.μ.

Εθνικός Γερ.-Κεραυνός Βρ.  1-1

Μακρίσια -Ερμής Πλ.  2-0

Διγενής -Ατρόμητος Β.  2-1

Λέοντες -Δάφνη  2-1

Τετάρτη 8/1-Ώρα 3μ.μ.

Αετός Κ.- Λ. Αστέρας

 

Η βαθμολογία
(Σε 14 αγώνες)

Ερμής Πλ. 44-17 33

Κεραυνός Βρ. 38-21 29

Θύελλα Καταρ. 31-17 27

Εθνικός Γερ. 28-23 25


Δάφνη Ανδρ. 30-21 22

Λ. Αστέρας 30-25 22

Διγενής Χ. 29-29 22

Ηλειακός Λ. 32-21 20

Ατρόμητος Β. 17-22 18

Αετός Κ. 25-44 14


Λέοντες 26-36 13

Α.Ε. Πηνείας 20-29 10


Μακρίσια 23-31 10

Πρόοδος 17-54 4

* Αετός Κ. και Λ. Αστέρας έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6.

 

Επόμενη αγωνιστική

Δάφνη -Λ. Αστέρας

Ατρόμητος Β.-Λέοντες

Ερμής -Αετός

Κεραυνός Βρ.-Διγενής

Πηνεία -Μακρίσια

Πρόοδος -Εθνικός Γ.

Ηλειακός –Θύελλα

 

Β΄ CENTRAL

1ος Όμιλος

Σάββατο 4/1-Ώρα 3μ.μ.

Άφοβος Βροχ. – ΠΑΟ Κακοβάτου  0-4

Αγ. Δημήτριος – Απόλλων Ν.Φ.  0-10

Κυριακή 5/1-Ωρα 3μ.μ.

Ν. Άρης Στρεφ. – Άρης Λ.  2-0

Ωλενειακός – Απόλλων Σμ.  6-1

Ρεπό: Ν. Ατρόμητος Λαστεΐκων

 

Η βαθμολογία
(Σε 10 αγώνες)

ΠΑΟΚ 34-7 24

Ν. Άρης Στρ. 23-8 22


Ωλενειακός 30-9 20

Απόλλων Ν.Φ. 38-18 15

Ν. Ατρόμητος 23-12 14

Άφοβος 21-24 13

Απόλλων Σμ. 11-33 6

Άρης Λ. 11-25 3

Αγ. Δημήτριος 8-63 0

2ος Όμιλος

Σάββατο 4/1-Ώρα 3μ.μ.

Αργοναύτης – Αίολος Π.  0-0

Αμαλιάδα 2008 – Αγ. Γεώργιος  3-1

Θύελλα Καρδ. – Δόξα Ελαιώνα  1-1

Κυριακή 5/1-Ώρα 11π.μ.

Θρίαμβος Π.- Πήγασος  3-0α.α.

Ώρα 3μ.μ.

Αετός Αλπ. – Κεραυνός Χειμ.  2-1

 

Η βαθμολογία
(Σε 10 αγώνες)

Θύελλα Κ. 34-14 21

Αετός Αλπ. 25-13 19

——————————-

Αμαλιάδα 2008 22-13 18

Δόξα Ελ. 24-14 18

Χειμαδιό 16-11 18

Αργοναύτης 26-22 14

Θρίαμβος 16-23 13

Αίολος 13-9 13

Αγ. Γεώργιος 13-29 5

Πήγασος 2-43 0

 

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 4/1-Ώρα 3μ.μ.

Πρίγκιπες  – Αχιλλέας Νεοχ.  1-4

Κένταυρος Σ. – Πηνειακός  1-0

Κυριακή 5/1-Ώρα 3μ.μ.

Ίφιτος Καλ. – Εθνικός Αμπ.  1-2

Κάστρο – Άρης Δημ. 0-3 α.α.

Ρεπό: Μυρσιναϊκός

 

Η βαθμολογία
(Σε 10 αγώνες)

Αχιλλέας 24-4 25

Κένταυρος Σ. 15-9 19


Πηνειακός 13-8 16

Μυρσιναϊκός 13-8 13

Εθνικός Αμπ. 12-12 12

Άρης Δ. 12-13 12

Ίφιτος Κ. 12-13 9

Πρίγκιπες 13-20 7

Κάστρο — –

* Το Κάστρο αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

agro-stathmos-georgika-farmaka-viologika skeuasmata-ad
image description
Proini_04-12-2017_olga:Layout 1.qxd
ydrotherm-ad2
ellinika-petrelaia-ad2
anthoulis-xaralampos-courier-ad1
iliagora-epimelitirio-ad2
althea-apartments-ad5
image description

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ