FOLLOW US: facebook twitter

Τοπικό ποδόσφαιρο: Κυρίαρχη η Δόξα στο ντέρμπι της Α1-Τα αποτελέσματα του Σαββάτου

Ημερομηνία: 08-02-2020 | Συγγραφέας:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Η Δόξα Ν.Μανολάδας κέρδισε για δεύτερη φορά σε διάστημα 10 ημερών τον Ξενοφώντα, για το πρωτάθλημα της Α1 DEDALOS SECURITY αυτή τη φορά και μάλιστα με το εντυπωσιακό 4-1. Η ομάδα του Γιώργου Λαγού κυριάρχησε στο α΄ ημίχρονο, έφτιαξε πολλές φάσεις και σκόραρε τέσσερις φορές σε διάστημα 15 λεπτών, κόντρα στον Ξενοφώντα που αγωνίστηκε χωρίς Μιλοσέσκι, Μούτσο.
Στο 15΄ ο Παπαδάτος εκτέλεσε κόρνερ και ο Καλογερόπουλος με κεφαλιά άνοιξε το σκορ (1-0). Στο 21΄ ο Κουλούρης ανατράπηκε από τον Δασκαλόπουλο, o Παυλόπουλος έδειξε την άσπρη βούλα και ο έμπειρος Γιώργος Πολίτης δεν λάθεψε, κάνοντας το 2-0. Στο 24΄ ο Καλογερόπουλος μπήκε από δεξιά στην περιοχή και με πλασέ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα (3-0). Και στο 30΄ ο Κουλούρης γύρισε στον Παναγόπουλο, που δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 4-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου!
Στο 89΄ ο Διονυσόπουλος διαμόρφωσε το τελικό 4-1.

A1 DEDALOS SECURITY

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Δόξα Ν.Μ -Ξενοφών  4-1

Κουρτέσι -Πελόπιο  4-0

 

Κυριακή 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

N. Κόροιβος -Προοδευτική

Ηλειακός Β.-Πέλοπας

Αστέρας -Ολυμπιάδα

Ολυμπιακός Σ.-Αλφειός

 

Δευτέρα 10/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Νίκη Τρ.-Αίας Γ.

 

 

Α2 ΑΝΘΟΥΛΗΣ ΤΑΧΥΜΕΤΑΦΟΡΕΣ

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Μακρίσια -Λέοντες. 2-0

Εθνικός Γ.-Λ.Αστέρας. 4-2

Θύελλα -Ατρόμητος Β.  4-0

Ηλειακός Λ. -Ερμής. 1-0

Διγενής –Αετός Κ.  6-4

Δάφνη -Πηνεία. 2-0

Πρόοδος -Κεραυνός Βρ.  0-3 α.α.

 

Η βαθμολογία
(Σε 19 αγώνες)

Ερμής Πλ. 50-24 39
Εθνικός Γερ. 38-25 38
Θύελλα Καταρ. 43-20 37
Δάφνη Ανδρ. 40-22 37
—————————————
Κεραυνός Βρ. 44-26 36
Διγενής Χ. 42-38 32
Λ. Αστέρας 40-33 32
Ηλειακός Λ. 39-28 29
Ατρόμητος Β. 27-34 24
Λέοντες 33-43 20
——————————-
Α.Ε. Πηνείας 24-32 17
Μακρίσια 25-35 14
———————————–
Αετός Κ. 35-66 14
Πρόοδος — –
* Η Α.Ε. Πηνείας έχει ξεκινήσει με -6. Η Πρόοδος Σαλμώνης αποσύρθηκε από το πρωτάθλημα.

 

Β΄ CENTRAL

1ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Απόλλων Ν.Φ. – Ωλενειακός  3-0

 

Κυριακή 9/2-Ώρα 11π.μ.

Άφοβος Βρ. – Άρης Λανθ.

Ν. Άρης Στρεφ. – Απόλλων Σμ.

Ώρα 3.30μ.μ.

Αγ. Δημήτριος – Ν. Ατρόμητος

Ρεπό: ΠΑΟ Κακοβάτου

 

 

2ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Θύελλα Κ. – Αγ. Γεώργιος  5-0

 

Κυριακή 9/2- Ώρα 3.30μ.μ.

Αετός Αλπ. – Δόξα Ελ.

Θρίαμβος Π. – Χειμαδιό

Αμαλιάδα 2008 – Αίολος Π.

Πήγασος Πρ. – Αργοναύτης 0-3 α.α.

 

 

3ος Όμιλος

Σάββατο 8/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Ίφιτος Κ. – Μυρσιναϊκός  0-3

 

Κυριακή 9/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Εθνικός Αμπ. – Κένταυρος Σ.

Πηνειακός – Αχιλλέας (εξ αναβολής)

 

Δευτέρα 10/2-Ώρα 3.30μ.μ.

Πρίγκιπες – Άρης Δ.

Κάστρο – Πηνειακός 0-3 α.α.

Ρεπό: Αχιλλέας

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages

ΤΟ ΠΡΩΤΟΣΕΛΙΔΟ

image description
Proini_04-12-2017_olga:Layout 1.qxd
ydrotherm-ad2
ellinika-petrelaia-ad2
agro-stathmos-georgika-farmaka-viologika skeuasmata-ad
anthoulis-xaralampos-courier-ad1
iliagora-epimelitirio-ad2
althea-apartments-ad5
image description

ΕΙΔΙΚΕΣ ΕΚΔΟΣΕΙΣ

Πρωινή Πρωτοσέλιδα Εφημερίδων

ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΑΡΘΡΑ