Τοπικό ποδόσφαιρο: Ευρείες νίκες στην Α1-Τα αποτελέσματα και το αυριανό πρόγραμμα

Ημερομηνία: 18-12-2021 | Συντάκτης:

Πολλά γκολ και ευρείες νίκες είχαμε σήμερα στο πρώτο πιάτο της 7ης αγωνιστικής στους δύο ομίλους της Α1 DUOMO-MONK. Στον 1ο Όμιλο ο Αλφειός πέρασε «αέρας» από το Ενωσιακό, εκεί που νίκησε 4-0 την Θύελλα, που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο τον Νίκο Αλεξανδρόπουλο. Παργινός και Αγριδιώτης σκόραραν από νωρίς στο 7ο και 16ο λεπτό, και στο β΄ μέρος ο Αγριδιώτης στο 57΄ και στο 85΄ διαμόρφωσε το τελικό 0-4 για την ομάδα του Κώστα Μπακάλη.

Στην Ζαχάρω, ο Ξενοφών νίκησε 4-0 τον Πέλοπα Πελοπίου (1-0 ημίχρονο) με γκολ των Πάρη Κωνσταντόπουλου (2), Μιλοσέσκι και Θοδωρή Κωνσταντόπουλου.

Στον 2ο όμιλο ο Ηλειακός Βαρθολομιού επικράτησε 4-0 της Δάφνης (2-0 ημίχρονο). Σκόρερς για την ομάδα του Μιχάλη Παπουτσή οι Κουλούρης, Ράλλης στο α΄ ημίχρονο και ο Μονόλιθος (δύο γκολ) στο β΄ ημίχρονο.

Τέλος, στο γήπεδο των Καλυβίων, ο Αστέρας κέρδισε 5-1 την Προοδευτική (σκορ ημιχρόνου 4-1). Ο Μπάρκας σκόραρε δύο φορές και από μία οι Μπομπής, Σιούλας, Μπατζακόπουλος για την ομάδα του Σπύρου Αντωνόπουλου. Η Προοδευτική είχε μειώσει σε 4-1 προς το τέλος του α΄ ημιχρόνου με τον Νίκο Σάμαρη.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.