Σ.Ε.Φ.Α.-Κρήνη ’97 62-51: Έχει πάρει φόρα!

Ημερομηνία: 23-11-2018 | Συντάκτης:

Έκτη σερί νίκη για τους «κιτρινόμαυρους»

Το Σ.Ε.Φ.Α.  έχει πάρει φόρα στο πρωτάθλημα της Α2 ΕΣΚΑΗ  και σαρώνει στο διάβα του τους αντιπάλους του. Το βράδυ της Τετάρτης στο «Αέθλειον», πέτυχε την έκτη σερί νίκη του με 62-51 απέναντι στην Κρήνη και είναι πλέον μόνο τρίτο στη βαθμολογία.  Η ομάδα του Σάκη Κουκουζέλη, πήρε διψήφια διαφορά στο α΄ δεκάλεπτο και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 9 πόντους, με τον Κορακιανίτη να έχει πετύχει ήδη τρία τρίποντα και να καθοδηγεί μαεστρικά τους συμπαίκτες του. Στο β΄ μέρος, το Σ.Ε.Φ.Α. κόλλησε στην επίθεση,  η Κρήνη άρχισε να ροκανίζει τη διαφορά και στο 34΄ μείωσε στο καλάθι. Με καλάθια του Μάρκου και του Κουρή από το «ζωγραφιστό», το Σ.Ε.Φ.Α. άρχισε να ξεφεύγει ξανά και στα τελευταία λεπτά ένα καλάθι του Τόγια και η ευστοχία του Κορακιανίτη από τη γραμμή των βολών, έστειλαν τη διαφορά ξανά σε διψήφια επίπεδα και η νίκη ήρθε σχετικά άνετα με 11 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 37-28, 46-42, 62-51.

Σ.Ε.Φ.Α.: Κορακιανίτης 19 (4), Τσακουμάκος, Αρβανίτης 2, Αγραπίδης, Δρακόπουλος, Καμίλης, Μάρκου 8, Τσιρώνης 11 (1), Κουρής 10, Τόγιας 12 (1).

Κρήνη: Στεφανίδης, Μιαούλης 2, Αναστασόπουλος, Κοντογέωργας 2, Στούμπανος 4, Μωραγεμος, Ι.Κ. Μπιλιάνης 5 (1), Ι. Μπιλιάνης 11, Μανωλόπουλος 5 (1), Γεωργακόπουλος 2, Λιασσας 10, Λαμπρόπουλος 10.