Πελόπιο-Ολυμπιακός Σαβαλίων 2-4: Εύκολα ο Ολυμπιακός

Ημερομηνία: 06-01-2020 | Συντάκτης:

Ο Ολυμπιακός Σαβαλίων πέρασε από το Πελόπιο με 2-4 και πλησίασε και αυτός την πρώτη τετράδα (είναι στο -2).

Στο 4΄ ο Σταυρούλιας άνοιξε το σκορ και στο 10΄ και  14΄ο ίδιος παίκτης έχασε δύο μεγάλες ευκαιρίες για το 0-2. Τελικά στο 35΄ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός σημείωσε ακόμα δυο γκολ. Στο 66΄ ο Νικολόπουλος με τακουνάκι πάσαρε στον Αντωνόπουλο και αυτός σημείωσε το 0-3. Τρία λεπτά μετά, με σουτ του Αντωνόπουλου, έγινε το 0-4. Ο Πέλοπας Πελοπίου μείωσε με τον 17χρονο Χριστόπουλο στο 75΄ σε 1-4, ενώ ο ίδιος παίκτης, με ωραία ατομική ενέργεια στο 82΄, έκανε το 2-4. Το Πελόπιο τελείωσε το ματς με δέκα παίκτες, λόγω αποβολής του Βουρλούμη στο 85΄ με δεύτερη κίτρινη.

Πελόπιο: Αθανασόπουλος, Μπακόπουλος (46΄Ζαφείρης), Καρβουνιάρης, Δρουβιώτης, Μπίρμπας, Κατσώλης, Π. Κακόγιαννος (71΄Χριστόπουλος), Βουρλούμης, Αγγελόπουλος (67΄Σταϊκόπουλος), Στροφύλλας, Ηλ. Κακόγιαννος.

Ολυμπιακός Σ.: Κουτσαβίτης, Παρασκευόπουλος, Μ. Μαρκόπουλος (80΄Μπορδόκας), Ρούνης, Σαββανίδης, Χ. Μαρκόπουλος, Τσακοπιάκος, Πρίφτι, Νικολόπουλος, Σταυρούλιας (62΄Κάσσας), Αντωνόπουλος (72΄Κουμουκέλης).