Κύπελλο Ηλείας: Βλέπει τελικό η Θύελλα, 1-0 τον Αίαντα στη Γαστούνη

Ημερομηνία: 28-02-2024 | Συντάκτης:

Η Θύελλα Καταραχίου νίκησε 1-0 τον Αίαντα στο Δημοτικό Στάδιο Γαστούνης, στο πρώτο μεταξύ τους παιχνίδι για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ηλείας MARKET IN και έχει πλέον καθαρό προβάδισμα για την πρόκριση στον τελικό, όπου, αν προκριθεί, θα παίξει για πρώτη φορά στην ιστορία της!

Η Θύελλα ήταν καλύτερη είχε αρκετές ευκαιρίες για γκολ και στα δύο ημίχρονα (με Καράμπελα, Σταθάτο, Αρβανίτη, Βράπι στο α΄ μέρος και Σταθάτο, Αποστολόπουλο στο β΄ ) και βρήκε τελικά τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 63΄ με τον Καράμπελα από μπαλιά του Σταθάτου. Ο Αίας είχε δύο καλές φάσεις, μία σε κάθε ημίχρονο με τον Παπασωτηρίου.

Αίας: Ψυχογιός, Μένα, Σταματόπουλος (80′ Παυλίδης), Πανόπουλος (46′ Μπινιάρης), Καμαρινός, Παναγόπουλος (85΄ Κρίκος), Μαργαρίτης, Γκίνης, Καλογερόπουλος (80′ Παναγιωτόπουλος), Μουτσάι, Παπασωτηρίου.

Θύελλα: Θεοδωρακόπουλος, Αποστολόπουλος, Καρακατσάνης, Δημόπουλος, Δημάκης, Μπουρούκης, Βράπι, Τζανέτος (75΄ Βασιλόπουλος), Αρβανίτης, Σταθάτος (85΄ Σούφης), Καράμπελας (80΄ Παργινός).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Πέμπτη.