Κύπελλο Ηλείας: Στους «4» ο Αστέρας, πέρασε από την Ανδραβίδα

Ημερομηνία: 23-12-2023 | Συντάκτης:

Για την προημιτελική φάση του Κυπέλλου Ηλείας MARKET IN, o Αστέρας νίκησε 0-3 την Δάφνη στην Ανδραβίδα και πήρε το εισιτήριο για τους «4», όπου θα αντιμετωπίσει τον ΠΑΟ Βάρδας σε διπλά παιχνίδια. Μια δίκαιη πρόκριση για την ομάδα της Αμαλιάδας που δημιούργησε αρκετές φάσεις και στα δύο ημίχρονα και σκόραρε στο 27΄ με τον Μπατζακόπουλο, στο 87΄ με τον Κυριαζή και στο 90+4΄ με αυτογκόλ του Κοτζάι. Η Δάφνη, που έπαιξε χωρίς Σαραντούλια, Κακολύρη, Θεοφιλόπουλο, δεν βρέθηκε σε καλή μέρα, ενώ διαμαρτυρήθηκε έντονα για το ακυρωθέν γκολ ως οφσάιντ του Παπαδόπουλου στο 68ο λεπτό (στο 0-1).

Το φιλμ του αγώνα

7΄: Σουτ Κούντουρα λίγο μέσα από την περιοχή, απέκρουσε στην δεξιά του γωνία ο Ρούνης

10΄: Φάουλ Γκρίλλα από δεξιά, κεφαλιά Ραυτόπουλου απέκρουσε με γροθιές ο Ρούνης

27΄: Ο Μπατζακόπουλος κέρδισε τη μονομαχία από τον Κοτζάι, μπήκε από αριστερά στην περιοχή και πλάσαρε εύστοχα, 0-1

30΄:  Συρτή μπαλιά από δεξιά Τσάκου, τετ-α-τετ ο Μπατζακόπουλος απέκρουσε σωτήρια με τα πόδια ο Ρούνης

33΄: Απευθείας φάουλ Γεωργιόπουλου, μπλόκαρε εύκολα ο Θεοδωρόπουλος

43΄: Σουτ Τσάκου από δεξιά στην περιοχή, άουτ

50΄: Απευθείας φάουλ Κυριαζή, έπεσε και απέκρουσε στην αριστερή του γωνία, ο Ρούνης

55΄: Σουτ στην κίνηση Μπατζακόπουλου από αριστερά στην περιοχή, άουτ

68΄: Μπαλιά  Βαρβαρέσου στην πλάτη της άμυνας του Αστέρα, ο βοηθός Κόρδας σήκωσε την σημαία για οφσάιντ, ο Παπαδόπουλος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα και διαμαρτυρήθηκε πολύ έντονα η Δάφνη στον βοηθό διαιτητή

87΄: Φάουλ Τσάκου από αριστερά, κεφαλιά Κυριαζή, οριζόντιο δοκάρι και γκολ, 0-2

91΄: Κοντινή κεφαλιά Ράλλη, στην αγκαλιά του Ρούνη η μπάλα

94΄: Σέντρα Τσάκου από δεξιά, αυτογκόλ Κοτζάι, 0-3

Δάφνη: Ρούνης, Κόσκορης, Κοτζάι, Κολοτούρος, Βατσής, Π. Βώσσος (60΄ Βαρβαρέσος), Πετρόπουλος (60΄ λ.τρ. Κάσσας), Κωστόπουλος, Παπαδόπουλος, Γεωργιόπουλος (53΄ λ.τρ. Αντωνόπουλος), Σταυρούλιας.

Αστέρας: Θεοδωρόπουλος, Ι. Κασσιανός, Νικολόπουλος, Δαλαβούρας, Κυριαζής (90΄ Γιαννόπουλος), Δ. Κασσιανός, Τσάκος, Γκρίλλας, Κούντουρας (85΄ Ζωγόπουλος), Ραυτόπουλος, Μπατζακόπουλος (90΄ Ράλλης).