FOLLOW US: facebook twitter

Κύπελλο Ελλάδας: Άνευ αγώνα ο ΠΑΟΒ στην 3η και 4η Φάση

Ημερομηνία: 20-09-2022 | Συντάκτης:
Κατηγορίες: Αθλητικά, Νέα

Πραγματοποιήθηκαν σήμερα στις εγκαταστάσεις της Ε.Π.Ο. στο Πάρκο Γουδή οι κληρώσεις της 3ης και 4ης φάσης του Κυπέλλου Ελλάδας 2022-23, στις οποίες λαμβάνουν μέρος και οι ομάδες της Super League 2. Ο ΠΑΟ Βάρδας αν περάσει αύριο, Τετάρτη, το (υψηλό) εμπόδιο του Πανελευσινιακού, θα περάσει άνευ αγώνα την 3η και 4η Φάση και θα ανοίξει ο δρόμος για να αντιμετωπίσει μια ομάδα από τις επαγγελματικές κατηγορίες.
Οι κληρώσεις ανέδειξαν τα ακόλουθα ζευγάρια:

3η φάση

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Α. Ο νικητής του αγώνα Παμβουπρασιακός-Πανελευσινιακός

Β. Ο νικητής του αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλαμνίου

Γ. ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας

Τα ζευγάρια

  1. Τηλυκράτης Λευκάδας – ΠΑΕ ΟΦ Ιεράπετρας
  2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης – Πανθρακικός/ΠΟ Αλεξανδρούπολης
  3. ΠΑΕ Βέροια – ΠΑΕ Κισσαμικός
  4. ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής – ΠΑΕ Νίκη Βόλου
  5. ΠΑΕ Μακεδονικός – ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας
  6. (Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα
  7. Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας
  8. Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης Τρικάλων – ΠΑΕ Παναχαϊκή
  9. ΠΑΕ Καλαμάτα – ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία
  10. ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης – ΠΑΕ Κηφισιά
  11. ΠΑΕ Διαγόρας – ΠΑΕ Απόλλων Πόντου
  12. ΠΑΕ Αιγάλεω – ΠΑΕ Πανσερραϊκός
  13. ΑΟ Αγίου Νικολάου – ΠΑΕ Επισκοπή
  14. Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελασσόνα
  15. Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς – ΠΑΕ Athens Kallithea FC
  16. Ιωνικός Ιωνίας – ΑΕΡ Αφάντου/Διαγόρας Βραχνέικων
  17. ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας – ΠΑΕ Εργοτέλης

4η φάση

Τηλυκράτης/ΟΦ Ιεράπετρας – ΠΑΕ Απόλλων Σμύρνης/ΠΑΕ Κηφισιά

ΠΑΕ Θεσπρωτός Ηγουμενίτσας – ΠΑΕ Βέροια/ΠΑΕ Κισσαμικός

Μακεδονικός/ΠΑΕ Αναγέννηση Καρδίτσας – ΠΑΕ Διαγόρας/ΠΑΕ Απόλλων Πόντου

ΠΑΕ Απόλλων Λάρισας/ΠΑΕ Εργοτέλης – (Ηλιούπολη/Ερμής Μελιγούς -Καλλιθέα)

ΠΑΕ ΠΟΤ Ηρακλής/ΠΑΕ Νίκη Βόλου – ΑΟ Αγίου Νικολάου/ΠΑΕ Επισκοπή

(Αλμυρός/Απόλλων Ευπαλίου – ΑΕ Ποντίων Κοζάνης/Ελλασσόνα) – ΠΑΟΚ Κρηστώνης/ΠΟ Αλεξανδρούπολης

Προκρίνονται άνευ αγώνος

Βύρων Καβάλας/ΠΟ Φήκης – Παναχαϊκή

(Άρης Βούλας/Νέα Αρτάκη – Ναυπακτιακός Αστέρας) – ΠΑΕ Λάρισα

ΠΑΕ Αιγάλεω-Πανσερραϊκός

Ιωνικός Ιωνίας/ΑΕΡ Αφάντου -Διαγόρας Βραχνέικων

Παμβουπρασιακός – Πανελευσινιακός

ΠΑΕ Καλαμάτα-ΠΑΕ Προοδευτική Νεολαία

Αστέρας Πετριτή- Απόλλων Παραλιμνίου

Αστήρ Σταυρού/Βατανιακός – ΠΑΕ Αλμωπός Αριδαίας


Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Καιρός Πύργος