Κόροιβος/Εφηβικό: Εύκολο πέρασμα από τη Ναύπακτο

Ημερομηνία: 22-04-2024 | Συντάκτης:

Νικηφόρα πέρασε από τη Ναύπακτο η εφηβική ομάδα μπάσκετ του Κοροίβου

σε ματς που διεξήχθη το απόγευμα της Κυριακής για την τελική φάση του πρωταθλήματος Εφήβων της ΕΣΚΑΗ. Το συγκρότημα του Γ. Λεβεντούρη δεν δυσκολεύτηκε να επιβληθεί της πρωταθλήτριας της Β΄ κατηγορίας Εφήβων ΠΑΣ Ναυπάκτου με σκορ 49-82, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση.

Οι γηπεδούχοι ήταν ανταγωνιστικοί στο α΄ δεκάλεπτο (16-19), με τον Κόροιβο να πραγματοποιεί εξαιρετική β΄ περίοδο (14-31) και να πηγαίνει στα αποδυτήρια με το ευρύ 30-50. Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δυο προπονητές χρησιμοποίησαν όλους τους παίκτες που είχαν στη διάθεσή τους, χωρίς να αλλάξει σημαντικά η μορφή του αγώνα, με τον Κόροιβο να είναι εμφανώς ανώτερος και να παίρνει μια ακόμη νίκη με 49-82.

Στο επόμενο ματς οι έφηβοι του Κοροίβου φιλοξενούνται στο «PromitheasPark» από τον μεγάλο φετινό τους αντίπαλο, τον Προμηθέα Πατρών, την Τετάρτη 24/4 στις 19:30.

Τα δεκάλεπτα: 16-19, 30-50, 43-63, 49-82.

ΠΑΣ Ναυπάκτου (Σταθάτος): Ντζουμάνης, Λαγοδήμος 3, Παπαϊωάννου 2, Στάικος 8, Τσάτσος 18(1), Φούντας 2, Τριανταφύλλου 4, Λαδόπουλος2, Σταμάτης 6, Μήτσος 4.

Κόροιβος (Λεβεντούρης): Σκλάβος, Δημακόπουλος, Ράλλης 10, Τσίπας 29(1), Αλεξανδρόπουλος 25, Κοντόπουλος 2, Καλοπίσης 6(2), Μουζάκης, Παπαδόπουλος Θ. 10(2).