Ισοπαλία ο Πανηλειακός με Ζάκυνθο, νίκη ο Αίας με Αστέρα

Ημερομηνία: 16-10-2022 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός αναδείχτηκε ισόπαλος χωρίς τέρματα στο φιλικό με τη δυνατή ομάδα της Ζακύνθου, σήμερα στο Στάδιο Πύργου. Οι ερυθρόλευκοι αγωνίστηκαν με αρκετές βασικές απουσίες (Λίμα, Πεντρίνιο, Αρσενίδης, Διαμαντόπουλος), ενώ στο 40΄ υπέστη μυϊκό τραυματισμό ο Μενσά και αντικαταστάθηκε από τον Πορτογάλο Σίλβα. Ο Πανηλειακός είχε κάποιες καλές φάσεις στο α΄ ημίχρονο, με τους Μενσά, Καλομοίρη και Π. Τσίγκρηλα, ενώ φάσεις είχε και η Ζάκυνθος με τους Ζαχαρουδιάκη, Κάρδαρη στο β΄ μέρος.

Ο Αίας νίκησε 3-1 τον Αστέρα στην Αμαλιάδα. Στο 25΄ ο Καράγιωργας με μακρινό ψηλοκρεμαστό πλασέ έκανε το 0-1 για τον Αίαντα. Ο Αστέρας ισοφάρισε στο 30΄ με τον Μπουρούκη και στο 38΄ ο Τσίτσος με κεφαλιά από εκτέλεση φάουλ του Φερεκίδη έγραψε το 1-2. Στο β΄ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65΄ ο Κουλούρης έκανε το 1-3, που ήταν και το τελικό σκορ.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.