Ίφιτος-Ποσειδώνας 57-34: Εύκολα η 5η νίκη

Ημερομηνία: 15-01-2019 | Συντάκτης:

Με το δεξί ξεκίνησε τις αγωνιστικές υποχρεώσεις του για τη νέα χρονιά ο Ίφιτος, για τον 1ο Όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΗ.  Νίκησε την Κυριακή τον Ποσειδώνα Παραλίας με 57-34 στο κλειστό του Καράτουλα και ισοβαθμεί στην 3η θέση με τον Πήγασο. Η ομάδα του Γιώργου Μπεκρή πήρε από την αρχή διαφορά και στο ημίχρονο ήταν μπροστά με 19 πόντους (31-12), παίζοντας εξαιρετική άμυνα. Στο β΄ ημίχρονο το προβάδισμα του Ιφίτου ξεπέρασε τους 20 πόντους.  Η εξέλιξη του αγώνα επέτρεψε στον Γιώργο Μπεκρή να μοιράσει το χρόνο συμμετοχής, ενώ έπαιξε και ο ίδιος μετά τον τραυματισμό του. Επόμενος αγώνας για τους Πυργιώτες, εκτός έδρας με τον Αχαϊκό, την ερχόμενη Κυριακή.

Τα δεκάλεπτα: 15-6, 31-12, 44-20, 57-34.

Ίφιτος Πύργου (Μπεκρής):  Βακαλόπουλος 5(1), Κωνσταντίνου 4, Φωτιάδης 7(1), Μπεκρής 8(2), Δημητρόπουλος 2, Μπακόπουλος 6, Ντεβενέζος 6, Αναγνώπουλος 4, Γεωργόπουλος 10, Τσεκούρας 3, Σπηλιωτόπουλος 2.

Ποσειδώνας Παραλίας (Σακκάς):  Χαρίτος 4, Χρονόπουλος 4, Σπηλιόπουλος 2, Λαμπρόπουλος 5, Σπηλιοτακόπουλος 5(1), Διαμαντόπουλος 9, Μιχαλόπουλος 5(1).