Ίφιτος-Ιωνικός 52-46: Επέστρεψε στις νίκες

Ημερομηνία: 19-02-2019 | Συντάκτης:

Ο Ίφιτος Πύργου επέστρεψε στις νίκες  κόντρα στον Ιωνικό Πατρών την Κυριακή στο Καράτουλα. Επικράτησε 52-46 και ισοβαθμεί στη 2η θέση με τον Σείριο, μετά το ρεπό του Πήγασου.  Σε όλη τη διάρκεια του αγώνα καμία ομάδα δεν μπόρεσε να ξεφύγει στο σκορ, με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν το προβάδισμα 42-43, τέσσερα λεπτά πριν τη λήξη. Στα τελευταία λεπτά οι  Πυργιώτες με καλύτερες επιλογές στην επίθεση και καλή άμυνα έκαναν ένα επιμέρους 10-3 και πήραν το ροζ φύλλο αγώνα.

Τα δεκάλεπτα: 16-14, 30-25, 36-36, 52-46.

Ίφιτος: Μαρκάκης 8(1), Βακαλόπουλος 3(1), Μπεκρής 12(1), Φωτιάδης 3, Δημητρόπουλος 6, Μπακόπουλος 2, Ντεβενέζος 8, Αναγνωστόπουλος 2, Γεωργόπουλος 8, Κωνσταντίνου, Σπηλιωτόπουλος.

Ιωνικός: Θανέλλας 7(1), Μπουμπάλης 11, Ευσταρατιάδης 12(4), Γκάβρανιτς 4, Παναγιωτόπουλος 1, Διαμαντόπουλος 11, Νίκας, Κούγιας, Μακρής, Παλαιοθόδωρος.