Γ.Ε.Π. Ηρακλής: Μεγάλη νίκη το Παιδικό

Ημερομηνία: 24-10-2019 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”99000″ img_size=”full”][vc_column_text]Μεγάλη εκτός έδρας νίκη πανηγύρισε την περασμένη Κυριακή  το Παιδικό της Γ.Ε.Π. Ηρακλής, το οποίο επιβλήθηκε στη Ζάκυνθο με σκορ 55-58 της τοπικής Α.Γ.Ε.Ζ., για την 4η αγωνιστική της Α΄ Κατηγορίας του πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑΗ. Σε ένα αρκετά σκληρό παιχνίδι με πολλές ανατροπές, οι νεαροί αθλητές του Σταύρου Γρηγοριάδη, αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ ακόμα και με διψήφια διαφορά πόντων, με το ημίχρονο να κλείνει στο -7 (37-30), κατάφεραν να αντιδράσουν και παίζοντας και πάλι εξαιρετική άμυνα στο β΄ ημίχρονο να ροκανίσουν την εις βάρος τους διαφορά (46-43) και να φτάσουν εν τέλει σε μία ιδιαίτερα σημαντική νίκη (55-58), παίρνοντας έτσι το δεύτερο ροζ φύλλο αγώνα στο πρωτάθλημα.

Την επόμενη αγωνιστική, το παιδικό τμήμα της Γ.Ε.Π. Ηρακλής φιλοξενεί αύριο  Παρασκευή και ώρα 20:00 στο Κλειστό Γυμναστήριο Πύργου «Γ. Βασιλακόπουλος» την ομάδα του Προμηθέα 2014, για την τελευταία αγωνιστική του Α΄ γύρου.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 37-30, 46-43, 55-58.

Γ.Ε.Π. Ηρακλής (Γρηγοριάδης): Μεντής 15(1), Κουρέας Π. 5, Φάκλαρης 6(1), Κοπανάς 2, Αντωνόπουλος 19, Μιχαλόπουλος 2, Τσίπας 7(1), Κουρέας Σ., Δημόπουλος, Κάγιο 2.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]