Γ’ Εθνική: Λευκές ισοπαλίες για Πανηλειακό, ΠΑΟΒ-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 27-10-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”70162″ img_size=”full”][vc_column_text]

Πανηλειακός- Αχαρναϊκός 0-0

Ο Πανηλειακός γκελαρε με τον Αχαρναϊκό στο Στάδιο Πυργου (0-0). Η ομάδα του Αλέξη Μαντζουνη πίεσε εξαρχής τους φιλοξενουμενους και σε διάστημα 5 λεπτών είχε δύο δοκάρια σε κεφαλιά του Αρβανίτη στο 25′ και σουτ του Χατζησταμου στο 30′.

Στο 37′ ο Αχαρναϊκός έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μακρή με απευθείας κόκκινη για μαρκάρισμα που δεν είχε στόχο τη μπάλα σε μπασιμο του Σταθάτου.

Στο β’ ημίχρονο ο Πανηλειακός πίεσε την εστία των φιλοξενούμενων αλλά δεν κατάφερε να βρει δίχτυα, ενώ στο 80′ έμεινε και αυτός με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Μπαρμπαρουση με απευθείας κόκκινη κάρτα για ενέργεια στον αντίπαλο γκολκίπερ. Στο 83′ ο Μπάρκας σουταρε αλλά απέκρουσε σωτηρια σε κόρνερ ο Κουμής.

ΠΑΟ Βαρδας-Παλληνιακος 0-0

Ο ΠΑΟ Βάρδας με παίκτη λιγότερο από το 24′ (αποβλήθηκε με αυστηρή δεύτερη κίτρινη ο Μικελατος) έφερε ισοπαλία χωρίς τερματα στο Γρ. Καλακος με τον Παλληνιακο.

Παρά το αριθμητικό μειονέκτημα η ηλειακή ομάδα θα μπορούσε να είχε προηγηθεί στο 36′ σε σουτ του Αγουρίδη που η μπάλα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Στο 39′ ο ΠΑΟΒ ζήτησε πέναλτι σε χέρι αμυνόμενου αλλά ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το παιχνίδι.

Στην επανάληψη ο Παλληνιακος είχε δοκάρι στο 75′ με τον Ματσαδε και στο 80′ το σουτ του Ζελου πέρασε άουτ.

Διαγόρας Ρόδου – Νίκη Τραγανού 1-1

Πανηλειακός – Αχαρναϊκός 0-0

ΠΑΟ Βάρδας – Παλληνιακός 0-0

Πανμοβριακός – Διαγόρας Βραχν. 2-1

Θύελλα Ραφήνας – Ιάλυσος 0-1

Φοίβος Κρεμαστής – Παναιγιάλειος  0-0

Ρεπό: Αστέρας Αμαλιάδας