Γ΄ Εθνική: Καταδικαστική ισοπαλία για Τραγανό

Ημερομηνία: 07-04-2019 | Συντάκτης:

Η Νίκη δεν κέρδισε τον υποβιβασμένο Πανμοβριακό στο Τραγανό (2-2) και πλέον χρειάζεται ένα θαύμα για να παραμείνει στη Γ΄ Εθνική, καθώς κέρδισε τόσο ο Αχαρναϊκός τον Φοίβο (2-0), όσο και ο Παναιγιάλειος τον Αστέρα (3-0), όπως αναμενόταν άλλωστε. Αυτή τη στιγμή ο Αχαρναϊκός έχει 28 βαθμούς, ο Παναιγιάλειος 27 και η Νίκη 25 (θα πέσουν δύο από τις τρεις). Για να αφήσει και τους δύο από κάτω και να σωθεί η Νίκη, θα πρέπει να ηττηθούν στο φινάλε Αχαρναϊκός και Παναιγιάλειος στη Βάρδα και στην Παλλήνη αντίστοιχα και η ηλειακή ομάδα να πάρει το τρίποντο στον Πύργο.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Παναγιώτης Νιφορόπουλος με πολύ δυνατό μακρινό σουτ νίκησε τον Αντωνόπουλο, γράφοντας το 0-1.

Στο 7′ απευθείας δυνατό φάουλ του Γρηγόρη Νιφορόπουλου, έδιωξε με γροθιές ο Αντωνόπουλος και ο Κονίδας με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Στο 15′ η Νίκη μείωσε. Από λάθος γύρισμα του Σδρόλια, ο Βατσής με πλασέ έγραψε το 1-2.

Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 56΄ η Νίκη ισοφάρισε 2-2. Από γύρισμα του Γεωργιόπουλου, ο Δ. Κολοτούρος με πλασέ προ κενής εστίας έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα.

Νίκη: Αντωνόπουλος, Κ. Κολοτούρος, Χ. Κολοτούρος, Ρ. Λούζι (42′ Παπαπέτρου), Α. Λούζι (83′ Παπαχριστόπουλος), Κυριάζος (46′ Γαργαρώνης), Σκοζάι, Βατσής, Δ. Κολοτούρος, Καλογερόπουλος (46′ Γεωργιόπουλος), Δερμιτζάκης.

Πανμοβριακός: Ζήγκος, Κάτσενος, Σδρόλιας, Σπανός, Π. Νιφορόπουλος, Χαλκιόπουλος, Γρ. Νιφορόπουλος, Κονίδας (76′ Πρίφτης), Μητρόπουλος (62′ Αγγελής), Αποστολόπουλος, Χριστόπουλος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.

Ιάλυσος –Πανηλειακός 1-1

Νίκη Τραγανού –Πανμοβριακός 2-2

Παναιγιάλειος -Αστέρας Αμαλιάδας 3-0

Αχαρναϊκός -Φοίβος Κρεμαστής 2-0

Διαγόρας Ρόδου –Παλληνιακός 1-0

Διαγόρας Βραχν. -Θύελλα Ραφ. 1-0

Ρεπό: ΠΑΟ Βάρδας