Γ΄ Εθνική: Ήττες για Πανηλειακό, ΠΑΟΒ, ισοπαλία ο Ολυμπιακός Ζαχάρως

Ημερομηνία: 11-09-2019 | Συντάκτης:

Ο Πανηλειακός ηττήθηκε 2-0 από τον Διαγόρα στα Βραχνέικα δεχόμενος ένα γκολ νωρίς, μόλις στο 3ο λεπτό κι άλλο ένα λίγο πριν τη λήξη. Οι ερυθρόλευκοι ήταν πολύ καλοί στο α΄ ημίχρονο, διάστημα κατά το οποίο είχαν ευκαιρίες και δοκάρι με τον Π. Τσίγκρηλα.

Ο ΠΑΟΒ ηττήθηκε από τη δυνατή ομάδα του Αίαντα στη Γαστούνη με σκορ 2-1. Οι «πράσινοι» του Ντίνου Σπυρόπουλου, που είχαν απουσίες, προηγήθηκαν στο 40΄ με τον Σιδέρη και η ομάδα του Θοδωρή Ανδριόπουλου, που ήταν πολύ καλή σε όλο το 90λεπτο, ανέτρεψε το σκορ στο β΄ μέρος με τον Σταθάτο και τον Καράμπελα.

Ο Ολυμπιακός Ζαχάρως έφερε 1-1 στην Πάτρα με τη Θύελλα, πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση. Προηγήθηκε στο 25΄ με τον Σκοζάι, έχασε πολλές ευκαιρίες και στα δύο ημίχρονα και δέχτηκε την ισοφάριση στο 60΄.

*Αναλυτικά ρεπορτάζ στο αυριανό φύλλο της Πρωινής.