Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία στην Κρεμαστή ο ΠΑΟ Βάρδας

Ημερομηνία: 05-12-2018 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας πήρε ένα βαθμό (σκορ 1-1) στο ματς με τον Φοίβο στην Κρεμαστή Ρόδου και παρέμεινε στην 4η θέση της βαθμολογίας του 6ου Ομίλου με 16 βαθμούς.

Η ομάδα του Μίκι Τσίρκοβιτς ήταν καλύτερη στο α΄ μέρος και στο 20΄ έχασε την πρώτη μεγάλη ευκαιρία, όταν από σέντρα του Ζέλιου η μπάλα βρήκε στο αριστερό κάθετο δοκάρι του Μιχαλάκη και στην επαναφορά ο Πέκεζ πλάσαρε και ο Παϊζάνος απομάκρυνε στη γραμμή.
Στο 25΄ ο Φοίβος ισοφάρισε τις ευκαιρίες όταν ο Γκινής έδωσε τον Γαργάλη μέσα στην περιοχή που αστόχησε στο τετ-α-τετ με τον Δημόπουλο.

Στο 45΄ η ηλειακή ομάδα άνοιξε το σκορ με άπιαστο απευθείας φάουλ του Μπούνα και το 0-1 ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ΠΑΟΒ είχε την κατοχή αλλά ο Φοίβος την ουσία καθώς μετά από δύο μικροευκαιρίες με τον Γκινή και τον Πατσίλη, ισοφάρισε στο 61΄. ο Φοίβος υπερείχε και μετά από δύο μικροευκαιρίες με τον Γκινή και τον Πατσίλη, στο 61΄ ισοφάρισε. Ο Αρφαράς έγινε αποδέκτης της μπάλας έξω από την περιοχή και με δυνατό σουτ νίκησε τον Δημόπουλο. Στο 66΄ οι Ροδίτες έφτασαν κοντά στην ανατροπή όταν ο Γαργάλης έβγαλε κάθετα στον Γκίνη και αυτός πλάσαρε λίγο άουτ. Στο 79΄ ο Αρφαράς σέντραρε από αριστερά, η μπάλα έφτασε στον Χατζησάββα στο δεύτερο δοκάρι, που σούταρε ψηλά άουτ.

Φοίβος: Μιχαλάκης, Καραγεωργίου (77΄ Ταφάνι), Χατζησάββας, Τερζίου, Παϊζάνος, Νικήτας, Γαργάλης (84΄ Μπανουσάι), Γκινής, Αρφαράς, Πατσίλης, Τζελάι (66΄ Κουδούνης).

ΠΑΟΒ: Δημόπουλος, Ντάζος (74΄ Ξύδης), Αγουρίδης (67΄ Γούρμος), Δ. Νικολόπουλος, Πέκεζ, Μπούνας, Γ. Πολίτης, Ντόμας (74΄ Ραμαντάνης), Θ. Νικολόπουλος (46΄ Π. Πολίτης), Μικελάτος, Ζέλιος.