Γ΄ Εθνική: Ισοπαλία ο ΠΑΟΒ, ήττες Πανηλειακός και Ζαχάρω-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 03-11-2019 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟ Βάρδας απέσπασε ισοπαλία στη Ζάκυνθο από το Τσιλιβή (1-1). Προηγήθηκε στο 32΄ με τον Αγουρίδη και ισοφαρίστηκε στο 7ο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Γεωργίου. Στο 87΄ οι νησιώτες έχασαν πέναλτι με τον Υψηλό.

Ο Πανηλειακός ηττήθηκε 2-3 από τη δυνατή Ερμιονίδα στον Πύργο. Πήρε κεφάλι στο σκορ στο 18΄ με μακρινό φάουλ του Μπαβέλη και στο 33΄ ο Ποζατζίδης ισοφάρισε με πλασέ μέσα από την περιοχή. Στο 37΄ ο Λίλα έκανε το 2-1 με κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ του Μπάλλα, αλλά στο 44΄ ο Εσκουδέρο ισοφάρισε 2-2 με σουτ από αριστερά μέσα στην περιοχή. Στο 51΄ ο Κατσαρμπάς με πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 2-3.

Ο Ολυμπιακός Ζαχάρως προηγήθηκε δύο φορές στην Πάτρα αλλά ηττήθηκε 3-2 στις καθυστερήσεις από τη Θύελλα. Το 0-1 έκανε ο Σκοζάι στο 4΄ και ο Δασουρας στο 27΄ ισοφάρισε 1-1. Το 1-2 έγινε με αυτογκόλ του Κουνάβη στο 42΄. Στην επανάληψη, στο 60΄ ο Βλασσόπουλος έκανε το 2-2 και στο 93΄ ο Φούφουλας το τελικό 3-2.