Γ΄ Εθνική Γυναικών: Ισοπαλία με παράπονα για την διαιτησία ο Αγ. Δημήτριος

Ημερομηνία: 15-01-2024 | Συντάκτης:

Για την 6η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών, ο Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου αναδείχτηκε ισόπαλος 2-2 με τον ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου Κορίνθου, την Κυριακή στο γήπεδο Πλατάνου, εκφράζοντας σοβαρά παράπονα για την διαιτησία. Η ομάδα της Κορίνθου προηγήθηκε στο σκορ στο 29΄. Η ηλειακή ομάδα στο β΄ ημίχρονο βελτιώθηκε αισθητά και στο 52΄ κέρδισε πέναλτι με την Παναγοπούλου, που το μετέτρεψε σε γκολ η Φεφλέ και ισοφάρισε 1-1. Η συνέχεια ήταν ανάλογη και στο 75΄ πήρε κεφάλι στο σκορ με γκολ της Παναγοπούλου (2-1). Στο 85΄ δόθηκε πέναλτι στις φιλοξενούμενες με το οποίο ισοφάρισαν 2-2 και για το οποίο η ηλειακή ομάδα διαμαρτύρεται πως η παράβαση έγινε εκτός περιοχής. Επίσης, ο Αγ. Δημήτριος διαμαρτύρεται και για χέρι-πέναλτι στο 90΄ που δεν δόθηκε υπέρ του. Στα τελευταία λεπτά οι Ηλείες παίκτριες πίεσαν για το νικητήριο γκολ κι έχασαν δύο μεγάλες ευκαιρίες.

Αγ. Δημήτριος: Μπαδούρου, Κινινή (42΄ Μπάλλα), Μιχαλοπούλου, Γιαννακοπούλου, Κουή, Μπούσδα (42΄ Αλεξανδροπούλου), Φεφλέ, Ανδρικοπούλου, Δρουβιώτη, Παναγοπούλου, Γεωργακοπούλου.