Γ΄ Εθνική Γυναικών: Ισοφαρίστηκε ξανά στο 90΄ ο Αγ. Δημήτριος

Ημερομηνία: 29-01-2024 | Συντάκτης:

Η γυναικεία ομάδα του Αγ. Δημητρίου Πουρναρίου για την 7η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών έφερε ισοπαλία 2-2 με την δεύτερη της βαθμολογίας, Αμαζόνες Κορινθίας, την Κυριακή στο γήπεδο του Άσσου. Η ομάδα του Τάκη Νικολακόπουλου στάθηκε άτυχη σε άλλον ένα αγώνα καθώς ισοφαρίστηκε στο 90΄. Στο πρώτο μέρος η ηλειακή ομάδα με κόντρα αέρα δεν απειλήθηκε από τον αντίπαλο. Στο δεύτερο ημίχρονο βρέθηκε νωρίς πίσω στο σκορ μετά από πέναλτι στο 55΄. Γρήγορα όμως κατάφερε να γυρίσει το παιχνίδι ισοφαρίζοντας στο 65΄ με γκολ από την Νικολακοπούλου και λίγα λεπτά μετά, στο 72΄, προηγήθηκε με γκολ της Γεωργοπούλου (1-2). Για μια ακόμα φορά, όμως, δέχτηκε την ισοφάριση στο 90΄ μετά από «καραμπόλα» στην μεγάλη περιοχή.

Αγ. Δημήτριος (Νικολακόπουλος): Μπαδούρου, Γιαννακοπούλου, Μιχαλοπούλου, Γεωργοπούλου, Ανδρικοπούλου, Κ. Γεωργοπούλου (46΄ Κιννινή), Πέτση, Αλεξανδροπούλου (75΄ Μπάλλα), Νικολακοπούλου, Παναγοπούλου (80΄ Δρουβιώτη), Κωστοπούλου.