Γ΄ Εθνική: Ήττα στο 104΄ για ΠΑΟΒ-Φωνές για την διαιτησία και επεισόδια εις βάρος της αποστολής

Ημερομηνία: 03-12-2023 | Συντάκτης:

Ο ΠΑΟΒ λύγισε στο 14ο λεπτό των καθυστερήσεων στη Ρόδο από τον Ιάλυσο. Ηττήθηκε 1-0 για την 13η αγωνιστική και παρέμεινε στους 17 βαθμούς. Η ηλειακή ομάδα παρατάχθηκε με πέντε απουσίες (Λιόσης, Μαστραντωνάκης, Θεοφάνης, Διονυσόπουλος, Τρομπούκης), ωστόσο στάθηκε καλά και αποδείχτηκε άτυχη καθώς δέχτηκε το γκολ της ήττας στο 104΄. Λόγω προβλήματος υγείας ενός φιλάθλου των γηπεδούχων το παιχνίδι διεκόπη στο 49΄ για 14 λεπτά και ο διαιτητής κράτησε συνολικά 20 λεπτά καθυστέρηση, με τον Χότζα να «γράφει» το 1-0 για τους γηπεδούχους στο 104΄. Ο ΠΑΟΒ διαμαρτύρεται για καθαρό πέναλτι στο 26΄ πάνω στον Λαθύρη, για γενικότερα εχθρική διαιτησία από τον Σταύρου (Ανατολικής Αττικής) και για επεισοδιακή συμπεριφορά των γηπεδούχων απέναντι στην αποστολή του ΠΑΟΒ καθώς αμέσως μετά την λήξη του αγώνα προπηλακίστηκαν και εκσφενδονίστηκαν πολλά μπουκάλια προς τους παίκτες. Μάλιστα ένα από αυτά έσκισε το χείλος του Κώστα Τσεκούρα, σύμφωνα με τους ανθρώπους των «πρασίνων».

Ιάλυσος: Τσιγάρος, Γιώργου, Καραγεώργης, Χότζα, Πάνος (82΄ Πατσίλης), Βλαχάβας, Αθανασίου, Χατζηνικόλας (89΄ Σάββας), Ιντρίζι (106΄ Κοντός), Κάμπα, Τζουανάκης.

ΠΑΟ Βάρδας: Μ. Τσεκούρας, Κοτσώνης, Παπασπηλιόπουλος, Παπαχριστόπουλος, Κούστα, Κ. Τσεκούρας, Κόκας, Λαθύρης, Πλαστουργός, Μπίσα (100΄ Δουλαβέρης), Μικελάτος.

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.

Α.Ε. Μεσολογγίου (6-34)  2

*Εκκρεμεί ο αγώνας Μύκονος-Α.Ε.Ρ. Αφάντου. H Εράνη έχει έναν μηδενισμό και -3 βαθμούς.