Γ΄ Εθνική Γυναικών: Άνετη νίκη ο Αγ. Δημήτριος

Ημερομηνία: 19-02-2024 | Συντάκτης:

Για την 9η αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών, ο Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου νίκησε με 4-1 την Αργολίδα 2000 το απόγευμα της Κυριακής στον Πλάτανο και αυτή ήταν η τρίτη νίκη του στο πρωτάθλημα.

Η ηλειακή ομάδα ισοβαθμεί πλέον στην 4η θέση με τους Λύκους Αιγιάλειας. Για την ομάδα του Τάκη Νικολακόπουλου, τo 1-0 έκανε η Πέτση στο 2΄ και το 2-0 η Νικολακοπούλου στο 26΄ με απευθείας φάουλ.

Στο β΄ ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 65΄ έγινε εσωτερική αλλαγή και η τερματοφύλακας Μπαδούρου άφησε την θέση της στην Νικολακοπούλου και πέρασε στην επίθεση, όπου σκόραρε κιόλας δύο λεπτά μετά (3-0)!

Το 4-0 σημείωσε η Αλεξανδροπούλου στο 80΄ και οι φιλοξενούμενες μείωσαν στο 89΄ στο τελικό 4-1 με την Παπαντωνίου.

Αγ. Δημήτριος: Μπαδούρου, Κουή (70΄ Δρουβιώτη), Γιαννακοπούλου, Μιχαλοπούλου, Ανδρικοπούλου, Φεφλέ, Νικολακοπούλου, Πέτση, Μπάλλα (75΄ Μπούσδα), Κινινή (77΄ Κυριακοπούλου), Κωστοπούλου (77΄ Αλεξανδροπούλου)