Γ΄ Εθνική: Νικητήριο γκολ ο Πλαστουργός με τον Απόλλωνα Παραλιμνίου

Ημερομηνία: 01-10-2024 | Συντάκτης:

Η ενδεκάδα του Απόλλωνα Παραλιμνίου στο ματς με τα Μουδανιά και μέσα σε αυτή ο Πλαστουργός.

Την Κυριακή, ανήμερα στα γενέθλιά του, ο Διονύσης Πλαστουργός σκόραρε με την φανέλα της νέας του ομάδας, του Απόλλωνα Παραλιμνίου. Μάλιστα, ο 30χρονος Πυργιώτης μεσοεπιθετικός πέτυχε το νικητήριο γκολ της ομάδας του. Ο Απόλλωνας νίκησε 1-0 τον Π.Ο. Μουδανιών εντός έδρας, με τον Πλαστουργό να σκοράρει στο 25ο λεπτό με σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή, ενώ λίγα λεπτά πιο πριν είχε σουτ στο δοκάρι από το ύψος της μεγάλης περιοχής.

Αυτή μάλιστα ήταν και η πρώτη νίκη του Απόλλωνα Παραλιμνίου στον 1ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής, στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος. Ο Πλαστουργός με την εμπειρία του και τις ικανότητές του, αναμένεται να βοηθήσει ακόμα περισσότερο τον Απόλλωνα να πετύχει τον στόχο της παραμονής.