Γ΄ Εθνική Γυναικών: Καταιγιστικός ο Αγ. Δημήτριος στο Λέχαιο-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 29-04-2024 | Συντάκτης:

Για την 13η και προτελευταία αγωνιστική στον 5ο όμιλο της Γ΄ Εθνικής Γυναικών, ο Αγ. Δημήτριος Πουρναρίου νίκησε με το εντυπωσιακό 6-3 στο Λέχαιο Κορινθίας τον ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου και τον προσπέρασε στη βαθμολογία. Τα κορίτσια του Τάκη Νικολακόπουλου πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση και στο ημίχρονο κέρδιζαν 1-4.

Η Πέτση μόλις στο 3ο λεπτό άνοιξε το σκορ και οι γηπεδούχες στο 10΄ ισοφάρισαν 1-1 με πέναλτι. Η Πέτση ξανά στο 18΄ έκανε το 1-2 και η Παναγοπούλου στο 35΄ το 1-3. Η ίδια παίκτρια στο 42΄ σημείωσε το 1-4 που ήταν σκορ ημιχρόνου. Στο 47΄ η Πέτση έγραψε το 1-5, φτάνοντας στο χατ-τρικ και την… μιμήθηκε η Παναγοπούλου στο 61΄ για το 1-6, φτάνοντας και αυτή σε χατ-τρικ. Ο ΠΑΣ Αγ. Γεωργίου Κορίνθου μείωσε απλά στο τελικό 3-6 με δύο γκολ στο 73΄ και 76΄.

Η ηλειακή ομάδα ανέβηκε στη 4η θέση της βαθμολογίας και την τελευταία αγωνιστική, στις 12 Μαΐου, υποδέχεται τις Αμαζόνες Κορινθίας.

Αγ. Δημήτριος: Κινινή, Μιχαλοπούλου, Φεφλέ, Ανδρικοπούλου, Δρουβιώτη, Αλεξανδροπούλου, Μπάλλα, Πέτση, Μπούσδα, Παναγοπούλου, Διονυσοπούλου.