Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας: Φιλική νίκη επί της Παναχαϊκής

Ημερομηνία: 11-10-2021 | Συντάκτης:

Ο Α.Σ.Σ. Αμαλιάδας φανερά βελτιωμένος νίκησε σε φιλικό παιχνίδι το απόγευμα της Κυριακής στην Αμαλιάδα την Παναχαϊκή με 71-64 και έδειξε ότι βρίσκεται σε καλό δρόμο ενόψει της έναρξης του πρωταθλήματος της Γ΄ Εθνικής σε δύο εβδομάδες. Η Παναχαϊκή ξεκίνησε πολύ δυνατά τον αγώνα και με ευστοχία, και προηγήθηκε 17-26 στο 10´. Με ένα πολύ καλό δεκάλεπτο και ένα επιμέρους 25-8, ο Α.Σ.Σ.Α. προηγήθηκε 42-34 στο ημίχρονο. Στο 30´ το σκορ ήταν 59-49 και το τελικό σκορ ήταν 71-64. Δεν αγωνίστηκαν λόγω τραυματισμού οι Σώκος και Σαρίκας από πλευράς ηλειακής ομάδας.

Επόμενοι φιλικοί αγώνες για την ομάδα του Βασίλη Νιπεργιάλη την Τρίτη με τον Αίολο Αγυιάς και την Κυριακή με την Παναχαϊκή, αμφότερα στην Πάτρα.