Elite League: Μεγάλη αστοχία και πρώτη ήττα για τον Κόροιβο-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 18-10-2023 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος έμεινε μακριά από τον καλό του εαυτό, σήμερα  στο Κλειστό της Ήλιδας, με αντίπαλο τον Μίλωνα, για την 3η αγωνιστική της Elite League. Ήταν παντελώς άστοχος στα τρίποντα, στα δίποντα, ακόμα και στις βολές, πέτυχε μόλις 41 πόντους και γνώρισε την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα με 41-65.

Στο β΄ και γ΄ δεκάλεπτο ο Κόροιβος είχε 0/16 τρίποντα, με αποτέλεσμα ο Μίλωνας χωρίς να εντυπωσιάσει να πάει σε διψήφια διαφορά στο ημίχρονο (22-34) και στο +19 στο 30΄ (31-50).

Ο Κόροιβος ολοκλήρωσε το ματς με 4/34 τρίποντα (12%), 13/38 δίποντα (34%) και 3/9 βολές (33/%) και οι δυνατότητές του είναι πολύ μεγαλύτερες από αυτό που έδειξε σήμερα.

Τα δεκάλεπτα: 17-12, 22-34, 31-50, 41-65.

Κόροιβος (Λιόγας): Κουξχάουζεν 1, Ναυπλιώτης, Νοέας 2, Καρράς 2, Δερμιτζάκης 4, Κινινής, Καλαϊτζάκης 6 (1), Πόζογλου 6 (1), Καραγεωργίου 6, Ράνσομ 11 (1), Τσίπας 3 (1).

Μίλωνας (Καραγιάννης): Πετρίδης 2, Ανέστης, Μελισσαράτος, Παγώνης, Μοτσενίγος 12 (2), Μπαρτ 8 (2), Δομπρογιάννης 5, Χριστόπουλος 2, Μαλούκος, Ζούμπος 11 (3), Δημάκος 10, Κανονίδης 13 (1).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Πέμπτη.