Elite League: Ήττα του Κοροίβου στη Ν. Σμύρνη-Τα αποτελέσματα

Ημερομηνία: 21-10-2023 | Συντάκτης:
ELITE LEAGUE 2023-2024 / ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ – ΑΣΑ ΚΟΡΟΙΒΟΣ (KLODIAN LATO / EUROKINISSI)

Για την 4η αγωνιστική της Elite League ο Κόροιβος ηττήθηκε 84-58 από τον πανίσχυρο Πανιώνιο στη Ν. Σμύρνη και πλέον έχει ρεκόρ 2-2. Ο Πανιώνιος πήρε διψήφια διαφορά στο τελευταίο ενάμισι λεπτό του α΄ δεκαλέπτου (27-17) και από κει και πέρα διατήρησε σχετικά άνετα το προβάδισμά του. Η διαφορά στο β΄ και γ΄ δεκάλεπτο δεν έπεσε κάτω από τους 7 πόνους (43-34 ημίχρονο και 57-45 στο 30΄) και στην τελευταία περίοδο και δη στο τελευταίο τρίλεπτο, όταν πια το ματς είχε κριθεί, το προβάδισμα του Πανιωνίου ξεπέρασε τους 20 πόντους.

Τα δεκάλεπτα: 27-17, 43-34, 57-45, 84-58.

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Ζανλουί 12, Σκάνδαλος 8 (2), Χρήστου, Μιλεντίγεβιτς 9 (3), Παπαδιονυσίου 10, Αντωνάκης 7 (1), Χάλαρης 3 (1), Κακλαμανάκης 10, Βουγιούκας 8, Αφεντουλίδης, Σεργιένκο 3, Γκίκας 14 (1).

Κόροιβος (Λιόγας): Κουξχάουζεν 11 (3), Ναυπλιώτης, Νοέας 3 (1), Καρράς 14, Δερμιτζάκης 5 (1), Καλαϊτζάκης 6 (2), Πόζογλου 7, Καραγεωργίου 2, Ράνσομ 10 (2).

*Αναλυτικό ρεπορτάζ στο φύλλο της Πρωινής την Δευτέρα.