Boxing Cup: Με το δεξί ο Ψυχογιός στην Πάτρα

Ημερομηνία: 13-02-2018 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”52249″ img_size=”full”][vc_column_text]Ο Πυργιώτης μποξέρ της Παναχαϊκής, Διονύσης Ψυχογιός, ξεκίνησε με το δεξί τις επίσημες αγωνιστικές του υποχρεώσεις για το 2018. Το Σάββατο πήρε μέρος στο Boxing Cup που διεξήχθη στην Πάτρα με διοργανώτρια την Άμυνα Πατρών και στον αγώνα που έδωσε στην κατηγορία των 91 κιλών, νίκησε τον Κώστα Βαλσαμίδη του Αθλητικού Συλλόγου Οδυσσεύς. Έτσι  έδωσε συνέχεια στις επιτυχίες του 2017, χρονιά κατά την οποία στέφτηκε πρωταθλητής Ελλάδας  και πήρε την άνοδο στη μεγάλη κατηγορία (Elite),  ενώ κατέκτησε και το χάλκινο μετάλλιο στην πρώτη του συμμετοχή στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πυγμαχίας Α΄ Κατηγορίας. Ο Ψυχογιός θα δώσει τον επόμενο αγώνα του στις 31 Μαρτίου στο Ηράκλειο της Κρήτης, ξανά στα πλαίσια του Boxing Cup.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]