Β΄ ΕΣΚΑΗ (2ος όμιλος): 4 στα 4 ο Υπερίων, νίκη και η Γαστούνη-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 12-01-2024 | Συντάκτης:

Ολοκληρώθηκε το βράδυ της Τετάρτης η 6η αγωνιστική στον 2ο όμιλο της Β΄ ΕΣΚΑΗ με την Προοδευτική Πατρών να κερδίζει εύκολα την Γ.Ε. Σκιλλούντος με 88-47. Την Κυριακή ο νεανικός και ταλαντούχος Υπερίων νίκησε εύκολα τον ουραγό  Πανωλενειακό με 63-44 και συνεχίζει αήττητος με 4 στα 4, ενώ έχει και παιχνίδι λιγότερο με την Ήλιδα. O Γ.Σ. Γαστούνης νίκησε τον Αετό Πατρών εντός έδρας με 64-55 κι έχει πλέον ρεκόρ 3-3. Η ομάδα του Θωμά Δαλαμάρα κέρδιζε με 1 πόντο στο ημίχρονο (26-25), αλλά στην γ΄ περίοδο πήγε στο +6 (48-42) με πόντους κυρίως από τον 16χρονο Σεβαστιανό Παπαχρήστου (πέτυχε συνολικά 10 πόντους) και στο τελευταίο δεκάλεπτο διατήρησε το υπέρ του προβάδισμα με καλάθια κυρίως από τους Μαρίνο, Σκουρλή και Γιαρικάνη.

Υπερίων- Πανωλενειακός  63-44

Γ.Σ. Γαστούνης- Αετός Πατρών  64-55

Αχαϊκός- Ιτιές 45-39

Προοδευτική- Γ.Ε. Σκιλλούντος 88-47

Ρεπό: Ήλιδα