Α΄ Κατηγορία: Εύκολα το 2 στα 2 ο Πύργος F.C. Θύελλα-Η βαθμολογία

Ημερομηνία: 07-10-2024 | Συντάκτης:

Ο Πύργος F.C. Θύελλα νίκησε εύκολα με 6-0 τον Κεραυνό Χειμαδιού στο Δημοτικό Στάδιο Πύργου το βράδυ της Δευτέρας, παρουσία 600 περίπου φιλάθλων, κι είναι η μοναδική ομάδα στην Α΄ PLAYSPORTS Κατηγορία που έκανε το 2 στα 2, μόνη πρώτη στην βαθμολογία με 6 βαθμούς.

Μόλις στο 4ο λεπτό ο Διαμαντόπουλος σέντραρε προς το δεύτερο δοκάρι, ο Μαρίνου γύρισε τη μπάλα με το κεφάλι και ο Άγγελος Χαντί από κοντά την έστειλε στα δίχτυα για το 1-0.

Στο 24΄ ο Χαντί με απευθείας φάουλ σημείωσε το 2-0 και στο 26΄ ο Χαντί έβγαλε κάθετα στον Μαρίνου και αυτός τετ-α-τετ με τον Ηλιόπουλο, πλάσαρε ψηλοκρεμαστά για το 3-0, που ήταν σκορ ημιχρόνου.

Στο 56΄ ο Γαλανόπουλος έκανε την συρτή μπαλιά από δεξιά και ο Λαθύρης με πλασέ στην κίνηση έκανε το 4-0.

Στο 75΄ ο Λαθύρης σούταρε από αριστερά, ο Μπαλάσκας απέκρουσε και ο νεαρός Τρυφωνόπουλος πήρε το ριμπάουντ κι ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0.

Δύο λεπτά μετά, στο 77΄, ο Θανάσης Αντωνόπουλος με σουτ έξω από την μεγάλη περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 6-0.

Ο Κεραυνός είχε δύο καλοχτυπημένα απευθείας φάουλ στο ματς, στο 19΄ με τον Θεοδωρακόπουλο (λίγο άουτ) και στο 89΄ με τον Μαργαρώνη (απέκρουσε σε κόρνερ ο Τσεκούρας).

Πύργος F.C. Θύελλα: Τσεκούρας, Λιόσης (16΄ λ.τρ. Κατσιώλης,) Διαμαντόπουλος (46΄ Αποστολόπουλος), Γαλανόπουλος, Μπέριος (46΄ Λαθύρης), Τσίγκρηλας, Σέζαρ, Αντωνόπουλος, Κωνσταντόπουλος (65΄ Τρυφωνόπουλος), Χαντί (65΄ Βασιλόπουλος), Μαρίνου.

Κεραυνός Χειμαδιού: Ηλιόπουλος (46΄ Μπαλάσκας), Δημητρόπουλος, Μπάλλας, Κολοβάδης (46΄ Κόλλιας), Λαμπρόπουλος, Νικολόπουλος (72΄ Χριστόπουλος), Λειβαδίτης (63′ Ξουλεής), Γεωργόπουλος, Θεοδωρακόπουλος (72′ Μαργαρώνης), Κυριακόπουλος, Ν. Ροδόπουλος

Δάφνη-Δόξα Ν.Μ.  3-3

ΠΑΟ Βάρδας-Αίας  1-1

Λ. Αστέρας-Αστέρας Αμαλ. 2-4

Ξενοφών-Μακρίσια  2-0

Πύργος F.C. Θύελλα-Κεραυνός Χ. 6-0

Ρεπό: Ηλειακός