Αρίων Αμαλιάδας: Συνέχεια επιτυχιών με 4 μετάλλια στο Εαρινό Κύπελλο

Ημερομηνία: 22-03-2023 | Συντάκτης:

Συνέχεια επιτυχιών για τους αθλητές του Αρίωνα Αμαλιάδας στο Εαρινό Κύπελλο προαγωνιστικών, που διεξήχθη το Σάββατο 18 Μαρτίου στο κολυμβητήριο «Πεπανός» της Πάτρας. Η ηλειακή ομάδα κατέκτησε 4 μετάλλια με εντυπωσιακές επιδόσεις και κατάρριψη των ατομικών ρεκόρ όλων των αθλητών.

Η Νεφέλη Κατσαντώνη κατέκτησε την 1η θέση στα 100μ. πρόσθιου, την 2η στα 50μ. ελεύθερου και την 3η θέση στα 50μ πεταλούδας, όλα με ατομικά ρεκόρ. Μεγαλύτερη επιτυχία της η είσοδος στο Top 10 της πανελλήνιας κατάταξης στα 50μ. και 100μ. πρόσθιου.

Η Βασιλική Ράλλη κατέκτησε την 3η θέση στα 100μ. πρόσθιου, την 5η στα 200μ. πρόσθιου και 7η στα 50μ. ελεύθερο.

Η Μαρίλια Γκάτση κατετάγη 4η στα 50μ. πρόσθιου, 8η στα 50μ. πεταλούδας και 11η στα 50μ. ελεύθερου, όλα με ατομικό ρεκόρ.

Ο Άγγελος Τσουκαλάς ήταν 6ος στα 50μ. ελεύθερου και επίσης 6ος στα 50μ. ύπτιου με ατομικά ρεκόρ.

Ο Πέτρος Σόλας 7ος στα 50μ. πεταλούδας και 50μ. πρόσθιου και 8ος στα 50μ. ελεύθερου με ατομικά ρεκόρ.

Ο Γιώργος Αστερής 10ος στα 50μ. πρόσθιου και 12ος στα 50μ. ύπτιου με ατομικά ρεκόρ. Ο Άρης Βασιλόπουλος 9ος στα 50μ. ύπτιου και 11ος στα 50μ. ελεύθερου με ατομικά ρεκόρ.

Συμμετείχαν τα σωματεία Περιφέρειας Πελοποννήσου και Ιονίων Νήσων με 250 αθλητές. Επόμενος στόχος του Αρίωνα το Κύπελλο Άνοιξης τον Απρίλιο.

Το Δ.Σ. και ο προπονητής της αγωνιστικής ομάδας κ. Γιάννης Βυθούλκας συγχαίρουν τους αθλητές και τους εύχονται μεγαλύτερες επιτυχίες.