Αποκλείστηκε στα πέναλτι η Κ16 της Ηλείας

Ημερομηνία: 06-03-2019 | Συντάκτης:

Η Κ16 της Ηλείας ήταν άτυχη σήμερα καθώς αποκλείστηκε στα πέναλτι από την αντίστοιχη της Αργολίδας με 2-3 κι ενώ η κανονική διάρκεια τελείωσε 1-1. Στις αρχές της επανάληψης ο Κάρδαρης με κεφαλιά έκανε το 1-0 και δύο λεπτά πριν ο τέλος, στο 78΄ (τα ματς είναι 40λεπτα) η Αργολίδα ισοφάρισε με τον Χριστόπουλο. Έτσι, οι δύο ομάδες οδηγήθηκαν κατευθείαν στα πέναλτι (δεν προβλέπεται παράταση) κι εκεί ο γκολκίπερ των φιλοξενούμενων, Καραντζούλης, απέκρουσε τρία πέναλτι. Για την Ηλεία σκόραραν οι Κακόγιαννος, Πλατής και για την Αργολίδα οι Δεδεμαϊλης, Θεοδοσιάδης και Ζούγλης.

Ηλεία: Στάμος, Κουζής, Γιαννόπουλος, Ρουμελιώτης, Πλατής, Παρασκευόπουλος (75’ Αντύπας), Πλαστουργός, Φερεκίδης, Θεοδωρόπουλος (65’ Μπατζαλής), Κακόγιαννος, Κάρδαρης (70’ Κωστόπουλος).