Αιγέας Γαστούνης-Αγυιά 70-44: Σεφτέ στις νίκες στα πλέι-οφ

Ημερομηνία: 12-04-2019 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”86471″ img_size=”full”][vc_column_text]Ο Αιγέας νίκησε εύκολα την Αγυιά το βράδυ της Τετάρτης στη Γαστούνη με 70-44, για τη 2η αγωνιστική των πλέι-οφ και αυτή ήταν η πρώτη του νίκη στην προσπάθεια για την άνοδο στην Α2 ΕΣΚΑΗ. Η ομάδα του Λάμπη Τεκερλέκη πάτησε γκάζι από τη β΄ περίοδο και μετά και καθάρισε την υπόθεση νίκη από το ημίχρονο, όταν πήρε προβάδισμα 28 πόντων (41-13)!  Το β΄ μέρος είχε διαδικαστικό χαρακτήρα… Γιατράς, Καραθανάσης, Κορδοπάτης, Γιαννακόπουλος και Μάλλιαρης ήταν αυτοί που κατά βάση οδήγησαν την ομάδα επιθετικά, χωρίς όμως να υστερήσει κανείς.

Επόμενος αντίπαλος για τους «μελανόλευκους», το Σκαγιοπούλειο  την Κυριακή στις 7μ.μ. στο Κλειστό της Αλεξιώτισσας.

Τα δεκάλεπτα:  14-9, 41-13, 57-30, 70- 44.

Αιγέας:  Βισβάρδης, Μάλλιαρης 9, Καραβίδας 3(1), Γιατράς 21 (1), Καραθανάσης 11(1),  Φραγκανδρέας 2, Γιαννακόπουλος 9(3),  Τουρίκης 5(1), Γιαρικάνης,  Κορδοπάτης 10(1),  Ράλλης,  Πετρόπουλος.

Αγυιά:  Σπυριδονίδης, Κουρούκλης 12(1), Μπαλαρούτσος 2, Δορμπαράκης 2, Ζαλοκωστας,  Στολλας 4,  Κοσκινόπουλος,  Μαράτος 21, Δημητράκης 3(1), Λυκούδης.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]