A.E. Προαστείου-Σ.Ε.Φ.Α. 82-62: Δεν μπήκε στο β΄ ημίχρονο!

Ημερομηνία: 29-03-2019 | Συντάκτης:

[vc_row][vc_column][vc_single_image image=”80763″ img_size=”full”][vc_column_text]Το Σ.Ε.Φ.Α. ηττήθηκε το βράδυ της Τετάρτης στο Κλειστό της Αλεξιώτισσας από την Α.Ε. Προαστείου, που καιγόταν για τη νίκη, με σκορ 82-62. Η ομάδα της Ανδραβίδας, παρά την ήττα δεν αναμένεται να χάσει την 3η θέση ενόψει των πλέι-οφ, καθώς απομένουν τρεις μόλις αγωνιστικές για την ολοκλήρωση της κανονικής περιόδου και είναι στο +2 από τον τέταρτο Πανωλενειακό.

Το Σ.Ε.Φ.Α., που παρατάχθηκε χωρίς τους Κουρή, Αρβανίτη, ήταν μπροστά στο σκορ στο α΄ δεκάλεπτο (17-21) και στο ημίχρονο βρέθηκε ένα καλάθι πίσω (37-35). Στο β΄ μέρος, όμως, ήταν σαν να μην μπήκε να παίξει! Είχε κακή παρουσία σε άμυνα και επίθεση, άρχισε να μένει πίσω στο σκορ και στο 30΄ βρέθηκε στο -14 (59-45). Αντίδραση δεν υπήρξε στη συνέχεια και η αποφασισμένη Α.Ε. Προαστείου έφτασε εύκολα στη νίκη.

Τα δεκάλεπτα: 17-21, 37-35, 59-45, 82-62.

Α.Ε Προαστείου: Σωτηρόπουλος, Ντούσιας, Τσιμπούκης, Γεωργακόπουλος 2, Μανωλουδάκης 28(4), Μπουγιούκος 6(1), Ζάρλας 9, Ηλιόπουλος, Γιαννακόπουλος 37(6).

Σ.Ε.Φ.Α.:  Μασούρας, Κορακιανίτης 15(1), Παλαιολόγος 2, Τσιρώνης 9, Καμίλης 2, Τατάνης 10, Τόγιας 20(2), Αναστασόπουλος 4.