Α2 Εθνική: Ήττα του Κοροίβου στο φινάλε από τον Ολυμπιακό-Τα αποτελέσματα και η βαθμολογία

Ημερομηνία: 23-11-2019 | Συντάκτης:

Ο Κόροιβος ηττήθηκε στο τελευταίο τετράλεπτο από τον Ολυμπιακό στον Πειραιά με σκορ 77-66 και πλέον έχει 3 νίκες και 5 ήττες στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής.

Η ηλειακή ομάδα, που αγωνίστηκε ξανά χωρίς τον Σιγκούνα, πάλεψε πολύ, στάθηκε εξαιρετικά για 36 λεπτά (65-64) αλλά από κει και πέρα ο Ολυμπιακός έτρεξε σερί 10-0, έφτασε στο +11 ενάμισι λεπτό πριν το τέλος και πήρε το ροζ φύλλο αγώνα.

Εντυπωσιακός ξανά ο Χρυσόπουλος με 25 πόντους και 5/10 τρίποντα, ενώ 16 πόντους πρόσθεσε ο Ματαλών και 11 ο Αθανασούλας.

Τα δεκάλεπτα: 20-31, 42-45, 59-56, 77-66.

Ολυμπιακός (Τσαλδάρης): Νικολαΐδης, Πετρόπουλος 17 (3), Νοέας 4, Κολοβέρος, Καμπούρης, Τζόλος 4, Αρσενόπουλος 7, Χρηστίδης 10, Ποκουσέφσκι 17 (2), Μελισσαράτος 8, Νίκου 10 (1).

Κόροιβος (Καραγιάννης): Μάινς 4, Ρουτκάουσκας 6, Δημητρακόπουλος, Ματαλών 16 (3), Χρυσόπουλος 25 (5), Χατζηδάκης, Αθανασούλας 11 (1), Ρούνης, Μπεκρής, Τάταρης 4.

Ολυμπιακός Β΄ 6-1 7

* Εκκρεμεί ο αγώνας Οίαξ-Ολυμπιακός Β΄ (4/12). Ο Ολυμπιακός έχει ξεκινήσει με -6 βαθμούς.